Trefl Gdańsk obronił twierdzę przed sąsiadem

Trefl Gdańsk po raz drugi w sezonie pokonał 3:0 Indykpol AZS Olsztyn. Drużyna z Trójmiasta oddaliła się od przeciwnika w tabeli i przybliżyła do awansu do ćwierćfinału PlusLigi.

Zawodnicy Trefla Gdańsk PAP / Piotr Matusewicz / Zawodnicy Trefla Gdańsk
Już pierwszy mecz w kolejce PlusLigi zapowiadał się ciekawie. Jego uczestnicy są na miejscach premiowanych awansem do ćwierćfinałów mistrzostw Polski i w 2023 roku są groźni dla topowych ligowców. Przed rozpoczęciem konfrontacji szósty Trefl miał o punkt więcej niż siódmy Indykpol AZS Olsztyn. Oba kluby muszą jeszcze oglądać się za siebie, ponieważ chętnych na awans do play-off nie brakuje.

W poprzednim meczu przegrali jedni i drudzy. Trefl na wyjazdach notuje gorsze wyniki niż w Gdańsku i został pokonany 1:3 przez Aluron CMC Wartę Zawiercie. Takim samym wynikiem zakończyło się starcie Akademików z Projektem w Warszawie. W piątek drużyny starały się o powrót do zwyciężania. Ciekawe, że od grudnia 2019 roku w ich meczach nie było ani jednego tie-breaka.

Także tym razem wszystko wyjaśniło się zdecydowanie wcześniej niż w pięciu setach. Konfrontacja była zacięta jak przystało na starcie sąsiadów w tabeli, ale o detale lepsi byli za każdym razem gdańszczanie. Trefl wygrał pierwszą partię 27:25 dzięki kontratakowi z wykorzystaniem Mikołaja Sawickiego.

Sawicki radził sobie najlepiej w ofensywie Trefla i był skuteczniejszy w ataku nawet od Bartłomieja Bołądzia. Lukas Kampa mógł jednak liczyć na obu skrzydłowych, a zmiennikiem w zespole z Gdańska był sprowadzony niedawno Jingyin Zhang.

W trzecim secie AZS nawet rozpoczął od prowadzenia, ale przewagi nie wystarczyło mu do przedłużenia meczu. Absencje rozgrywającego Joshuy Tuanigi i środkowego Mateusza Poręby odbijają się na wynikach olsztynian, którzy w trzecim secie zostali pokonani 22:25. Triumfował Trefl 3:0 i to on przybliżył się do play-off PlusLigi.

Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (27:25, 25:23, 25:22)

Trefl: Kampa, Franchi Martinez, Sawicki, Niemiec, Bołądź, Perry (libero) oraz Zhang

AZS: Pająk, Lipiński, Andringa, Jakubiszak, Averill, Butryn, Hawryluk (libero) oraz Król, Jankiewicz

MVP: Mikołaj Sawicki (Trefl)

Czy oba kluby awansują do ćwierćfinałów PlusLigi?