Przebudzenia OnlyBio Pałacu Bydgoszcz ciąg dalszy. Niespodzianka w Łodzi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marian Zubrzycki / Na zdjęciu: atakuje Marta Pol (za siatką), blokuje Kinga Różyńska

Tak krótkiego meczu raczej się nie spodziewaliśmy. Siatkarki OnlyBio Pałacu Bydgoszcz pokonały w Łodzi drużynę Grot Budowlanych 3:0 w 18. kolejce Tauron Ligi.

Obie drużyny w poprzedniej kolejce zanotowały zwycięstwa, które przywróciły im wiarę na lepszą pozycję startową do fazy play-off. Bydgoszczanki przerwały serię dziewięciu porażek i pokonały 3:0 UNI Opole. Łodzianki wtedy w takim samym stosunku odprawiły w Kaliszu Energa MKS, ale nastroje popsuła im środowa porażka w 1/4 finału Pucharu CEV z CS Volei Alba Blaj, która skutkowała odpadnięciem z rozgrywek.

- Każdy będzie musiał przełknąć tę gorycz porażki na swój sposób - jednej przyjdzie to łatwiej, drugiej trudniej. Szkoda, bo nie mamy wielu okazji do grania na tak wysokim europejskim poziomie - mówił po tamtym spotkaniu trener łodzianek Maciej Biernat.

Premierowa odsłona długo była zacięta, ale więcej argumentów było po stronie przyjezdnych, głównie dlatego, że ich gra była bardziej różnorodna. Grot Budowlane przy "życiu" długo trzymała Melis Durul, która atakowała mocno i skutecznie. Pod koniec seta jednak to pałacanki prezentowały się lepiej, a przede wszystkim popełniały mniej błędów. Dzięki temu wygrały 25:22.

Set drugi początkowo przebiegał pod dyktando gospodyń, ale znów głównie dzięki Durul. Choć trener Biernat szukał rotacji w składzie wprowadzając m.in. Julię Kąkol i Dominikę Sobolską, na niewiele się to zdało pod koniec partii. Podobnie jak w poprzedniej części gry łodzianki nie potrafiły znaleźć sposobu na Polę Nowakowska, a kilka ważnych piłek skończyła też Koleta Łyszkiewicz. Bydgoszczanki ponownie triumfowały do 22.

W trzeciej części spotkania nie doszło do zmiany obrazu gry. Zespół z Łodzi był trochę zagubiony i nie potrafił przejąć inicjatywy, choć do punktującej Durul dołączyła Aleksandra Kazała. Ale to było za mało. Przyjezdne rozochocone tym, jak szło im do tej pory, nie wstrzymywały ręki i prowadziły grę do końca. Wygrały 25:19 i zamknęły spotkanie w niecałe 90 minut.