Poznaliśmy trzeciego półfinalistę Tauron Ligi

#VolleyWrocław postraszył w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Developres Bella Dolina Rzeszów, bowiem na wyjeździe przegrał po tie-breaku. Znacznie gorzej zaprezentował się na własnym parkiecie, gdzie nie wygrał żadnego seta i odpadł z rywalizacji.

Jakub Fordon
siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów
W pierwszym spotkaniu #VolleyWrocław prowadził 1:0 oraz 2:1, by ostatecznie przegrać po tie-breaku. Jednak dobra dyspozycja na wyjeździe w starciu z Developresem Bella Dolina Rzeszów rodziła nadzieję fanów wrocławianek na domowy pojedynek.

W premierową odsłonę lepiej weszły gospodynie. To one w połowie seta prowadziły 11:8, ale szybko pozwoliły się dogonić. Po wyrównanym fragmencie gry inicjatywę przejął Developres (22:18). To on ostatecznie był górą w pierwszym secie drugiego pojedynku ćwierćfinałowego Tauron Ligi.

Ciężko jest walczyć, gdy rozpoczynasz seta przegrywając 1:8. W takiej sytuacji znalazł się #VolleyWrocław, który zamiast gonić, pozwolił rywalkom odjechać jeszcze bardziej (2:13). Miejscowe otrzymały srogie lanie w drugiej partii tego pojedynku, bowiem przegrały aż 7:25. Nic więc dziwnego, że po takim wyniku niektórzy kibice opuścili halę.

Mimo że Developres nie zanotował tak samo udanego startu w kolejnej odsłonie tego pojedynku, to i tak miał czteropunktowe prowadzenie w jej połowie (13:9). Rywalki były co prawda w stanie doprowadzić do remisu (16:16), ale było to tylko chwilowe.

Rzeszowianki szybko wróciły na prowadzenie (18:16) i nie oddały go do samego końca. W najważniejszym fragmencie wrzuciły jeszcze wyższy bieg i ostatecznie zamknęły to spotkanie wynikiem 25:20.

Tym samym do trzeciego spotkania w tej rywalizacji nie dojdzie. Developres Bella Dolina Rzeszów zwyciężył 3:2 u siebie i 3:0 na wyjeździe, dzięki czemu zameldował się w półfinale Tauron Ligi. Tam czekają już ŁKS Commercecon Łódź i BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Ostatnią drużynę wyłoni decydujący mecz w starciu mistrza Polski, Grupa Azoty Chemika Police z Grot Budowlanymi Łódź.