Jeszcze jeden cios dla PGE Skry Bełchatów

Rozpoczęła się rywalizacja o 11. miejsce w PlusLidze. Bliżej zajęcia tej pozycji jest GKS Katowice, który zwyciężył 3:1 z osłabioną PGE Skrą Bełchatów.

siatkarze PGE Skry Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów
Ani gospodarze, ani goście nie byli zadowoleni z wyników w sezonie zasadniczym PlusLigi. GKS nie włączył się realnie do walki o awans do play-off. Skra zawiodła na całej linii i po raz pierwszy od lat nie dostała się nawet do ćwierćfinału mistrzostw Polski. Obu zespołom pozostała krótka seria o 11. miejsce.

W sezonie zasadniczym o siedem punktów lepsza była Skra. Także w bezpośrednich pojedynkach była skuteczniejsza niż GKS. Drużyna z województwa łódzkiego wygrała w Katowicach 3:0, po czym została pokonana u siebie 2:3.

GKS grał w czwartek w składzie bliższym temu, który wychodził na mecze w sezonie zasadniczym. Gospodarze pozostawali kilka kroków przed przeciwnikami w pierwszym i w drugim secie. Dowodzona przez Damiana Domagałę oraz Jakuba Szymańskiego drużyna wygrała 26:24 oraz 25:21. GKS potrzebował już tylko jednej wygranej partii do zamknięcia spotkania.

Skra wyszła na boisko z Bartłomiejem Janusem, Dawidem Gunią i Wiktorem Musiałem w szóstce. Z różnych przyczyn brakowało Karola Kłosa, Mateusza Bieńka czy Aleksandra Atanasijevicia. Bełchatowianie starali się podkręcić tempo w trzecim secie i zwyciężyli 25:22. Tym samym nie pozwolili GKS-owi na ekspresowe zamknięcie pojedynku.

GKS zmobilizował się raz jeszcze do walki i czwarty set okazał się ostatnim w meczu. Duet Domagała i Szymański atakowali ze skutecznością ponad 60 procent i defensywa bełchatowian była wobec tego bezradna. Katowiczanie wygrali 25:21 i z wynikiem 3:1 przystąpią do rewanżu.

Do drugiego meczu dojdzie 18 kwietnia o godzinie 17:30 w Bełchatowie.

GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 3:1 (26:24, 25:21, 22:25, 25:21)

GKS: Seganow, Szymański, Quiroga, Hain, Adamczyk, Domagała, Mariański (libero) oraz Mielczarek

Skra: Łomacz, Kooy, Vasina, Janus, Gunia, Musiał, Gruszczyński (libero) oraz Rybicki, Mitić

MVP: Damian Domagała (GKS)

Czy PGE Skra Bełchatów jest największym rozczarowaniem sezonu PlusLigi?