Jednostronne spotkanie w Bydgoszczy. #VolleyWrocław ma patent

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / tauronliga.pl / Na zdjęciu: #VolleyWroclaw
Materiały prasowe / tauronliga.pl / Na zdjęciu: #VolleyWroclaw

#VolleyWrocław wygrał piąte z rzędu spotkanie z OnlyBio Pałacem. W Bydgoszczy starcie to było jednostronny, bo gospodynie nie wygrały nawet jednego seta.

#VolleyWrocław i OnlyBio Pałac Bydgoszcz jako dwa ostatnie zespoły zakwalifikowały się do fazy play-off Tauron Ligi. Tam jednak obie drużyny nie były w stanie znaleźć sposobu na odpowiednio Developres Bella Dolina Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź.

Jednak wrocławianki postraszyły rzeszowianki w pierwszym meczu (2:3), natomiast bydgoszczanki nie wygrały nawet seta. A przed premierowym starciem o 7. miejsce faworyzowany był #VolleyWrocław.

W pierwszej odsłonie tego pojedynku oglądaliśmy wyrównaną batalię. Trener drużyny gości poprosił o czas w momencie, gdy po dwóch udanych blokach Pałac odskoczył (18:15). Momentalnie stratę odrobiły rywalki i mieliśmy kolejną przerwę, tym razem na życzenie szkoleniowca bydgoszczanek (18:18).

W momencie, gdy #VolleyWrocław prowadził 22:21, Pałac skończył punktować. W końcówce Dominika Witowska została bohaterką swojej drużyny i to za jej sprawą przyjezdne zwyciężyły ostatecznie 25:21.

Do połowy drugiej partii Pałac radził sobie lepiej (14:11). W końcówce jednak to przyjezdne przejęły inicjatywę i zbudowały sobie przewagę (21:18). Ostatecznie ponownie zwyciężyły identycznym wynikiem, a kropkę nad "i" postawił nieudany atak Poli Nowakowskiej.

Trzecia odsłona tego pojedynku miała praktycznie idealny przebieg. Równa walka, lepszy moment bydgoszczanek, a w końcówce dominacja #VolleyWrocław. Dzięki temu zespół ten zamknął mecz wynikiem 3:0 i jest blisko siódmego miejsca.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz - #VolleyWrocław 0:3 (21:25, 21:25, 22:25)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty