Niemki wyszarpały zwycięstwo. Chinki lepsze w starciu drużyn z Azji

W ostatnim dniu pierwszego turnieju Ligi Narodów reprezentacja Niemiec wyszarpała zwycięstwo Bułgarii po tie-breaku. W najciekawszym spotkaniu drużyn z Azji Chiny ograły Japonię bez straty seta. Komplet punktów zdobyły także Tajlandia i Brazylia.

Jakub Fordon
reprezentantki Niemiec Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentantki Niemiec
Na start ostatniego dnia pierwszego turnieju Ligi Narodów doszło do pojedynku Chorwacji z Brazylią. Zdecydowanym faworytem była druga z wymienionych reprezentacji.

Chorwatki postawił co prawda trudne warunki, ale tylko premierowej odsłonie. Zakończyła ją gra na punkty, szybko zakończona przez Brazylię (26:24). W kolejnym secie faworytki odniosły pewne zwycięstwo, a trzecia partia była już kompletną dominacją (25:8).

Pojedynek Niemiec z Bułgarią przysporzył większych emocji. Mimo że faworyzowana była pierwsza z wymienionych reprezentacji, to w czwartym secie druga z nich zapewniła sobie piłkę meczową. Ostatecznie Niemki wyszły z opresji i doprowadziły do tie-breaka, gdzie potwierdziły swoją wyższość.

W dwóch kolejnych meczach mierzyły się ekipy z Azji. Zdecydowanie ciekawiej zapowiadał się pojedynek Japonii z Chinami. Druga z wymienionych reprezentacji pewnie zwyciężyła w premierowej odsłonie, a w kolejnych zachowywała więcej zimnej krwi w końcówkach. Dzięki temu Chinki zamknęły spotkanie w trzech setach.

Takim samym wynikiem zakończyło się starcie Tajlandii z Koreą Południową. Oczywiście wygrały je Tajki, które podtrzymały niemoc rywalek w LN.