Kolejny rywal Polski zawiódł w meczu Ligi Narodów

Reprezentacja Serbii dobrze rozpoczęła mecz Ligi Narodów z Japonią, ale pierwsza wygrana partia okazała się zarazem ostatnią. Gospodarze turnieju doszli do głosu i odwrócili wynik na 3:1.

Mecz Ligi Narodów Japonia - Serbia Materiały prasowe / FIVB / Mecz Ligi Narodów Japonia - Serbia
Siatkarze z Serbii nie byli rozkojarzeni z powodu atmosfery panującej w hali w Nagoji. W pierwszym secie to oni zaprezentowali się lepiej niż gospodarze turnieju Ligi Narodów. Drużyna z Bałkanów odniosła zwycięstwo 25:22, choć w pewnym momencie musiała odrabiać trzy punkty straty do przeciwnika. Japonia zmarnowała zaliczkę i musiała w krótkiej przerwie między setami myśleć o sposobie na poprawienie gry.

W późniejszych partiach lepsi byli już Japończycy, którzy zwyciężali kolejno do 21, 23 oraz 20 punktów. Tym samym gospodarze pozbierali się po falstarcie i zdobyli drugi komplet "oczek" do tabeli Ligi Narodów.

Lepsza drużyna zdominowała reprezentację Serbii w takich elementach jak atak oraz serwis. Przeciwnik prezentował się lepiej w bloku i nieco częściej punktował po błędach rywali, ale to nie wystarczyło nawet do doprowadzenia do tie-breaka. Najlepiej punktującym Japończykiem był Yuji Nishida, który zdobył 24 punkty. Po kilkanaście dołożyli kapitan zespołu Yuki Ishikawa i Ran Takahashi.

Następnym przeciwnikiem Japonii będzie Bułgaria, a Serbia zmierzy się w niedzielę z Polską.

Japonia - Serbia 3:1 (22:25, 25:21, 25:23, 25:20)

Holandia - Niemcy 3:0 (25:20, 33:31, 25:21)

Czy Serbia awansuje do turnieju finałowego Ligi Narodów?