Niewiarygodne. Polki już cieszyły się z punktu i wtedy wydarzyło się to (wideo)

Siatkarki reprezentacji Polski mają za sobą pełen emocji mecz z Dominikankami w ramach Ligi Narodów. Oba zespoły walczyły o każdy punkt, czego dowodem jest niesamowita akcja na zakończenie trzeciego seta.

Rafał Smoliński
niesamowita obrona w meczu Dominikana - Polska Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: niesamowita obrona w meczu Dominikana - Polska
Mecze z Dominikaną zawsze trzymają w napięciu i nie inaczej było we wtorek w Hongkongu. Siatkarki reprezentacji Polski musiały się sporo napracować, ale ostatecznie zwyciężyły rywalki z Karaibów 3:1.

Obie drużyny walczyły o każdy punkt. Najlepszym dowodem sytuacja przy stanie 24:23 dla Dominikanek w trzeciej odsłonie. Ze środka zaatakowała Agnieszka Korneluk i wydawało się, że uczyniła to skutecznie.

Tymczasem Dominikanki uratowały się w niesamowitym stylu. Jedna z siatkarek podbiła piłkę, która trafiła w nogę jej rodaczki, a następnie została przebita na drugą stronę. Polki były przekonane, że zdobyły punkt i zamarły przy siatce. Podbiła piłka wpadła w pole punktowe i w taki sposób Dominikana zamknęła trzeciego seta.

Była to jedyna partia wygrana przez siatkarki zza Atlantyku. W czwartej części Biało-Czerwone udowodniły swoją wyższość i pewnie zamknęły seta oraz mecz. Polki są niepokonane w tegorocznej edycji Ligi Narodów (więcej tutaj). Kolejne spotkanie rozegrają w czwartek z Turczynkami (więcej tutaj).