Reprezentacja Niemiec utrzymuje formę. Brazylijki postraszony przez Koreanki

Reprezentacja Niemiec wciąż utrzymuje formę w Lidze Narodów Kobiet. Po tym, jak pokonała Tajlandię 3:1, ma teraz bilans 4-1. Faworyzowane Brazylijki zostały postraszone przez Koreanki, ale tylko w jednym secie.

Jakub Fordon
reprezentantki Niemiec Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentantki Niemiec
W pierwszym turnieju Ligi Narodów Kobiet reprezentacja Niemiec przegrała tylko jedno spotkanie. Nasz zachodni sąsiad przegrał z Chinami 0:3. W pozostałych meczach Niemki były faworyzowane i wywiązywały się z tej roli.

Na otwarcie drugiej imprezy LN siatkarki z Niemiec zmierzyły się z Tajlandią. Zespół ten miał już za sobą dwa zwycięstwa i taką samą ilość porażek. Przez to ich notowania przed tym pojedynkiem stały na gorszym poziomie.

I miało to swoje przełożenie na parkiecie. Po zwycięstwie w premierowej odsłonie (25:20) Niemki poszły za ciosem i zdeklasowały swojego przeciwnika, zwyciężając do 13. Tajki stać było tylko i wyłącznie na triumf w trzecimsecie. W kolejnym, mimo zaciętej walki, zespół a Azji przegrał o dwa punkty (23:25).

Jednostronnie zapowiadało się starcie USA z Koreą Południową. W końcu druga z wymienionych ekip w LN przegrywa mecz za meczem i to nie tylko w tym sezonie. Obecnie Koreanki mają na swoim koncie zaledwie jeden wygrany set.

Jednak było blisko, by udało im się zwyciężyć kolejną partię. Po obronie pięciu piłek setowych zespół z Azji stanął przed szansą zakończenia seta. Ostatecznie Amerykanki wyszły z opresji, a chwilę później zamknęły premierową odsłonę.

W kolejnych setach nie było już wyrównanej rywalizacji. Brazylijki kompletnie rządziły na parkiecie i pokazały, że nie warto je drażnić. Dwie kolejne partie zakończyły się ich zwycięstwami (dwukrotnie 25:16).