Młodzi Polacy poprawili sobie humory

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski U21
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski U21

Po dwóch porażkach reprezentacja Polski podsumowała fazę grupową mistrzostw świata zwycięstwem 3:0 z Tajlandią. Mecz przebiegał od początku do końca na warunkach Biało-Czerwonych. Zagrają oni jeszcze o miejsca 5-8.

Reprezentacja Polski U-21 straciła szansę na wejście do strefy medalowej mistrzostw świata po dwóch porażkach w grupie E. Biało-Czerwoni zostali pokonani 0:3 przez Iran oraz Bułgarię, przez co w ostatnim meczu przeciwko Tajlandii pozostało im bronić trzeciego miejsca w tabeli.

Także trzecia konfrontacja Polski w turnieju zakończyła się po trzech setach, jednak tym razem przebiegała pod dyktando Biało-Czerwonych. W pierwszym secie odwrócili wynik 2:3 na 7:3, po czym generalnie kontrolowali sytuację na boisku. Tajowie doszli w pewnym momencie na dystans dwóch punktów, ale było to ich ostatnie przyspieszenie w rundzie zakończonej wynikiem 25:16.

Tajlandia nie okazała się groźniejsza w drugim secie, w którym zdobyła tylko o punkt więcej niż w poprzedniej partii. Polska konsekwentnie punktowała przeciwnika do stanu 25:17. Nie było elementu, w którym oddałaby pole zespołowi z Azji. W tej rundzie nawet przez moment nie było remisu.

Mecz bez historii zakończył się po nieco ponad godzinie. Polska poprawiła sobie samopoczucie po wcześniejszych niepowodzeniach i zamknęła spotkanie punktem na 25:18 w trzecim secie. Utrzymała w ten sposób trzecie miejsce w grupie, a Tajlandia pozostała na czwartym i zarazem ostatnim.

Tajlandia - Polska 0:3 (16:25, 17:25, 18:25)

Czytaj także: Wilfredo Leon rzadko sięga po alkohol. W Rosji musiał spróbować wódki. Woli inne trunki Czytaj także: Puchar CEV kobiet został wzięty szturmem. Godzina gry w meczu finałowym

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Polska rozczarowała w mistrzostwach świata U-21?