3:0 po godzinie gry. Deklasacja w meczu Polaków

Nieco ponad godzina wystarczyła reprezentacji Polski U-21 do pokonania 3:0 Belgii. W niedzielę ostatni mecz w turnieju dla Biało-Czerwonych i zagrają w nim o piąte miejsce.

Młodzieżowa reprezentacja Polski w mistrzostwach świata Materiały prasowe / FIVB / Młodzieżowa reprezentacja Polski w mistrzostwach świata
Młodzieżowa reprezentacja Polski przystąpiła do pojedynku z Belgią po sześciu meczach w dwóch grupach. W towarzystwie Bułgarii, Kanady i Indii wywalczyła awans, ale już w rywalizacji z Bułgarią, Iranem oraz Tajlandią skończyła na trzecim miejscu w tabeli i nie wywalczyła miejsca w półfinale.

Biało-Czerwonym pozostała walka o miejsca 5-8. W sobotę Polska rozegrała mecz z Belgią, która rozpoczęła mistrzostwa świata od dwóch wygranych, po czym poniosła dwie porażki z Argentyną, a także po jednej z Brazylią oraz Włochami.

W młodzieżowych rozgrywkach, w poprzedniej dekadzie, Polska odniosła jedno zwycięstwo i poniosła jedną porażkę z zespołem z Beneluksu.

W sobotę Polacy nie dali szans przeciwnikom i zwyciężyli sprawnie w trzech setach. Pierwsza oraz druga partia zakończyły się takim samym wynikiem 25:19. Najtrudniej było o pokonanie Belgii w trzecim secie. Biało-Czerwoni postawili na swoim w krótkiej grze na przewagi, zdobywając punkt na 27:25.

Polska rozegra ostatni mecz w turnieju w niedzielę.

Polska - Belgia 3:0 (25:19, 25:19, 27:25)

Czy Polska zaprezentowała się dobrze w mistrzostwach świata U-21?