Rewelacyjny start Polek. Amerykanki były w szoku [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Polsat Sport / Mecz Ligi Narodów: Polska - USA
Twitter / Polsat Sport / Mecz Ligi Narodów: Polska - USA

Olivia Różański zakończyła pierwszego seta swoim atakiem. Polska zaprezentowała się bardzo dobrze na początku meczu o brązowe medale Ligi Narodów Kobiet.

Polska zamierzała podnieść się po porażce poniesionej w trzech setach w półfinale z Chinami. Biało-Czerwone zostały poskromione i musiały pogodzić się z tym, że po zwycięstwie w części zasadniczej rozgrywek, nie wygrają całej Ligi Narodów Kobiet.

Drużyna Stefano Lavariniego zdominowała pierwszego seta i zwyciężyła przekonująco 25:15 z gospodyniami turnieju finałowego. Dla Amerykanek był to szokujący początek meczu.

Polska zakończyła pierwszego seta kontratakiem. Podbita w obronie piłka trafiła od Katarzyny Wenerskiej na lewe skrzydło do Olivii Różański. Przyjmująca przedarła się przez blok Amerykanek i po chwili mogła przyjmować gratulacje od Magdaleny Stysiak.

Amerykanki zareagowały rewolucją w szóstce i w mocno przemeblowanym składzie podjęły walkę w drugim secie. Pojedynek o trzecie miejsce w Lidze Narodów stał się zdecydowanie trudniejszy dla Polek.

Zobacz ostatnią akcję w pierwszym secie:

Czytaj także: Puchar CEV kobiet został wzięty szturmem. Godzina gry w meczu finałowym Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Polska wygra mecz o trzecie miejsce w Lidze Narodów Kobiet?