Polacy odbili porażkę na mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski U-17 rozpoczęła zmagania w ramach młodzieżowych mistrzostw Europy. Po porażce z Hiszpanią 1:3, Biało-Czerwoni rozbili Serbię 3:0. Tym samym nasi siatkarze plasują się w środku stawki.

Jakub Fordon
siatkarze reprezentacji Polski U-17 Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski U-17
Reprezentacja Polski U-17 rozpoczęła rywalizację w mistrzostwach Europy. W tym roku zmagania odbywają się w czarnogórskiej Podgoricy. Podobnie jak w przypadku kobiet, 16 drużyn podzielono na dwie grupy. W półfinale obserwować będziemy cztery zespoły, które awansują do tego etapu.

Tym samym Biało-Czerwoni muszą zająć pierwsze lub drugie miejsce, by powalczyć o medale. A już w pierwszym meczu nasi siatkarze doznali porażki z Hiszpanią.

Mimo udanej inauguracji, rywale pewnie wygrali drugiego seta, przez co mieliśmy remis. W kolejnej partii Polacy długo utrzymywali się na prowadzeniu, które wypuścili w końcówce. W czwartym secie Hiszpania postawiła kropkę nad "i", rozpoczynając ostatecznie turniej od zwycięstwa 3:1.

W drugim meczu na mistrzostwach Europy Biało-Czerwoni odbili inauguracyjną porażkę. Polacy od samego początku dominowali w starciu z Serbią. W dwóch pierwszych setach rywale byli kompletnie bezradni, zdobywając łącznie zaledwie 24 punkty.

Najwięcej emocji przyniosła trzecia partia. W niej Serbowie prezentowali się zdecydowanie lepiej niż wcześniej, ale nie przełożyło się to na końcowy wynik. Nasi rywale tym razem jednak dobili do granicy 20 punktów.

Tym samym Polacy plasują się w środku stawki, a konkretnie na 5. miejscu. Taki sam bilans jak oni mają Francuzi. Dotychczas porażki nie poniosły Hiszpania, Włochy oraz Finlandia. Z ostatnim wymienionym zespołem nasi siatkarze będą rywalizować w piątek, 21 lipca o godzinie 15:00.

Polska - Hiszpania 1:3 (25:21, 20:25, 23:25, 22:25)

Polska: Trawka, Nurkiewicz, Kiciński, Szczurowski, Korona, Falkowski, Olejniczak (libero) oraz Durski, Chrzanowski, Olejniczak, Pietruszewski;

Hiszpania: Arel, Sandro, Dominguez, Motalbo, Camacho, Faundez, Portomene (libero) oraz Amador, Vaquero, Visciglia.

Serbia - Polska 0:3 (12:25, 12:25, 20:25)

Serbia: Kulpinac, Radovanovic, Perić, Bogosavljević, Stojoković, Aleksić, Jurić (libero) oraz Tomasević, Skorić, Brasanać, Vucković, Colacović;

Polska: Nurkiewicz, Korona, Trawka, Szczurowski, Kiciński, Falkowski oraz Olejniczak (libero).