ME siatkarek. Szybkie Włoszki i Francuzki oraz szwajcarsko-bośniacki podział. Zobacz tabelę po dwóch dniach rywalizacji!

Cztery mecze tegorocznych mistrzostw Europy kobiet za nami. Zwycięskie jak dotąd są jedynie Włoszki, Francuzki, Bośniaczki i Bułgarki, lecz tylko jednej z drużyn przyszło wywalczyć triumf dopiero w tie-breaku. Zobacz tabelę po dwóch dniach turnieju.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
siatkarki reprezentacji Francji Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Francji
W środowy wieczór w Weronie rozpoczęły się tegoroczne mistrzostwa Europy kobiet gdzie 24 reprezentacje walczą o najwyższy stopień podium. Na pierwszy ogień poszły gospodynie - Włoszki, a także pozostałe zespoły z grupy B. Do tego doszło do pierwszego starcia w grupie D.

Wspomniane wcześniej Włoszki zanotowały imponujące wejście w turniej, które dało im od razu fotel lidera grupy. Mierząc się w otwartej arenie w Weronie odprawiły Rumunki 3:0, a do tego w setach nie pozwoliły im wyjść z 19 punktów (sety do 19, 19, 15).

Równie dobrze swój mecz rozegrały Francuzki dając nawet większy popis od poprzedniczek. W pierwszym secie starcia z Estonkami odprawiły je ekspresowo do 8! W kolejnych partiach obserwowaliśmy dłuższe wymiany, lecz ostatecznie trzy punkty w tabeli zainkasowały Trójkolorowe wychodząc tym samym na prowadzenie grupy D.

Pozostałe dwa spotkania były rozgrywane w ramach grupy B i zapewniły więcej emocji kibicom. W Bałkańskiej potyczce pomiędzy Chorwatkami, a Bułgarkami, lepiej w mecz weszły te pierwsze, lecz na przestrzeni całego starcia równiejszą dyspozycję prezentowały podopieczne Lorenzo Micelliego. Stąd po około dwóch godzinach to Bułgarki cieszyły się z wygranej 3:1 i drugiego miejsca w grupie B zaraz za Włoszkami.

Natomiast reprezentantki Bośni i Hercegowiny pokonały Szwajcarki 3:2 zdobywając dwa punkty w tabeli. Szwajcarki za walkę do samego końca zostały nagrodzone jednym "oczkiem" co dało im trzecie miejsce w zestawieniu. Za nimi w grupie B plasują się już tylko przegrane Chorwatki i Rumunki.

Dla przypomnienia awans do kolejnej rundy turnieju dają pozycje 1-4 w tabeli pierwszej fazy rozgrywek. Polska grupa A rywalizację zacznie dopiero w czwartek, a Biało-Czerwone pierwszy mecz rozegrają w piątek ze Słowenią.