Szał radości. Zobacz, jak świętowały Polki

Zespół Stefano Lavariniego stanął na wysokości zadania. Po zwycięstwie ze Słowenią reprezentantki Polski nie kryły swojej radości.

RS
radość polskich siatkarek Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: radość polskich siatkarek
W pierwszym spotkaniu w ramach ME 2023 kobiet przeciwnikiem Biało-Czerwonych była Słowenia. Polki w piątkowy wieczór pokazały, że utrzymują wysoką formę po zakończonej niedawno edycji Ligi Narodów.

Bez większego problemu reprezentantki Polski poradziły sobie z rywalkami i mecz zakończył się po trzech setach. Stefano Lavarini mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych, które wywiązały się z roli faworytek.

Tuż przed końcem spotkania słoweńska siatkarka popełniła błąd serwisowy. Zawodniczki Lavariniego wygrały trzeciego seta 25:19 i miały powody do świętowania po ostatnim punkcie. Na nagraniu opublikowanym na Twitterze przez Polsat Sport można zauważyć, że uśmiechy nie znikały z ich twarzy.

- Pierwszy krok przez naszą drużynę zrobiony. Krok, co najważniejsze, w dobrym kierunku - skomentował na antenie Marek Magiera.

Przed reprezentantkami Polski jeszcze cztery mecze w grupie A mistrzostw Europy. W niedzielę drużyna prowadzona przez Lavariniego powalczy o kolejne punkty z Węgrami.