Wyraźna wygrana na dnie polskiej grupy mistrzostw Europy siatkarek

Przedostatnia w tabeli Słowenia zwyciężyła 3:0 z ostatnimi Węgrami. Pokonane nie przebiły się przez granicę 20 punktów w ani jednym secie.

Reprezentacja Słowenii w meczu mistrzostw Europy Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Słowenii w meczu mistrzostw Europy
Siatkarki ze Słowenii i Węgier nie zwojowały dużo we wcześniejszych meczach. Ich osiągnięcia kończyły się na wygraniu jednego seta. Słowenia urwała partię Belgii, a Węgry - Polsce. We wtorek minimum jedna z drużyn musiała zapunktować po raz pierwszy w mistrzostwach Europy. Jednocześnie tylko wygrany zachowywał realną szansę na wyjście z grupy.

Słowenia okazała się wyraźnie lepsza 3:0 i poprawiła i tak dobry bilans w rywalizacji z Węgrami. Jest niepokonana przez rywalki znad Balatonu w pięciu meczach od 2014 roku. Tym razem nie pozwoliła Węgierkom na przekroczenie granicy 20 punktów w ani jednej partii. Im dłużej trwała konfrontacja, tym większa była przewaga Słowenii.

Pojedynek siatkarek z Azerbejdżanu i Grecji nabrał znaczenia po trzech kolejkach. Oba zespoły przystąpiły do niego po odniesieniu jednego zwycięstwa i poniesieniu dwóch porażek. Na miejscu premiowanym awansem do najlepszej szesnastki mistrzostw Europy były tylko Azerki, ale różnice w grupie C były małe. Także Greczynki miały apetyt i szansę na pozostanie w turnieju.

Rywalizacja była zacięta i zakończyła się po pięciu setach. Grecja dwukrotnie wychodziła na prowadzenie w partiach, ale Azerbejdżan za każdym razem zrewanżował się i doprowadzał do remisu. Tym samym niezbędne okazało się jeszcze rozegranie tie-breaka na zakończenie meczu. W nim musiało wyjaśnić się, która drużyna zachowała więcej energii na finisz. Do stanu 12:12 nikt nie odskoczył, ale od tego momentu punktował już tylko Azerbejdżan i zwyciężył w meczu 3:2.