Czeszki wytrzymały ciśnienie w końcówkach setów

Reprezentacja Czech zaprezentowała się z dobrej strony w grupie mistrzostw Europy siatkarek. W ostatnim meczu o punkty zwyciężyła 3:0 ze Szwecją.

Reprezentacja Czech w mistrzostwach Europy siatkarek Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Czech w mistrzostwach Europy siatkarek
Siatkarki z Czech i Szwecji pokażą się w następnej fazie mistrzostw Europy. To nie podlegało wątpliwości już przed ostatnim, bezpośrednim pojedynkiem w grupie. Pojawiła się szansa, że zwycięzca w czwartek, wskoczy na drugie miejsce w tabeli przed Niemki. To zaskoczenie, ponieważ podopieczne Vitala Heynena były w tym sezonie w turnieju finałowym Ligi Narodów.

Pierwszy set zapowiadał wyrównaną walkę zgodnie z przedmeczowymi typowaniami. Czeszki oddaliły się na 7:2, żeby niewiele później przegrywać 8:9. Od tego momentu wynik już falował i o zwycięstwie 25:23 naszych południowych sąsiadek zdecydował sam finisz.

Reprezentacja Czech odetchnęła z ulgą i pokazywała coraz więcej atutów. W drugim secie do stanu 16:16 była jeszcze równowaga, po czym drużyna z centrum Europy oddaliła się na 25:20. Sytuacja Szwedek zrobiła się skomplikowana, a Czeszki stanęły przed szansą zamknięcia meczu w trzech partiach.

Trzecia runda była podobna do pierwszej. Reprezentacja Czech raz jeszcze wytrzymała ciśnienie w końcówce i choć rywalizacja była całkiem wyrównana, to nie oddała Szwedkom ani jednego seta. Do rozegrania w grupie C pozostał jeszcze mecz Turcji z Niemcami, który zdecyduje o kolejności, a także ostatecznie wyłoni przeciwnika dla Polek w starciu o awans do półfinału.

Czechy - Szwecja 3:0 (25:23, 25:20, 25:22)