MŚ: kolejna porażka Polek stała się faktem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski U-21 siatkarek
Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski U-21 siatkarek

Reprezentacja Polski kobiet U-21 nie zajmie 9. miejsca na młodzieżowych mistrzostwach świata. Po porażce 1:3 z Holandią nasze siatkarki powalczą jedynie o 11. pozycję.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski kobiet nie wyszła z fazy grupowej, przez co straciła szanse na medal młodzieżowych mistrzostw świata. Stało się jasne, że Biało-Czerwone będą jedynie walczyć o zajęcie najlepszego miejsca, czyli 9.

W pierwszej części zmagań "pocieszenia" Polki wygrały dwa mecze, przegrywając jedynie z Argentyną. Jednak udało im się awansować dalej, dzięki czemu mogły szykować się na rywalizacje z kolejnym rywalem.

Ta jednak nie poszła po myśli naszych siatkarek. Mimo zwycięstwa w premierowej odsłonie kolejne sety padły łupem Holandii. Najbardziej szkoda trzeciego seta, w którym po długiej grze na przewagi triumfowały rywalki.

Tym samym Biało-Czerwone nie zajmą nawet 9. miejsca na MŚ. Porażka z Holenderkami oznacza, że przed Polkami rywalizacja jedynie o 11. pozycję. Jednak nieudany występ naszej kadry stał się faktem już wcześniej.

Holandia - Polska 3:1 (19:25, 25:21, 31:29, 25:20)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty