ME: Polki z awansem. Sprawdź, kiedy i z kim powalczą o półfinał

Reprezentacja Polski kobiet gra dalej na mistrzostwach Europy siatkarek. Biało-Czerwone awansowały do ćwierćfinału po pokonaniu Niemek 3:0. Sprawdź, z kim i kiedy powalczą o półfinał.

Jakub Fordon
siatkarki reprezentacji Polski PAP/EPA / OLIVIER MATTHYS / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
Fazę grupową mistrzostw Europy siatkarek reprezentacja Polski kobiet zakończyła na drugim miejscu. Z tego powodu w 1/8 finału Biało-Czerwone trafiły na Niemki, które uplasowały się na trzeciej pozycji w swojej grupie.

Faworytkami tego pojedynku były oczywiście podopieczne Stefano Lavariniego, które mogły pochwalić się serią czterech wygranych spotkań z tym rywalem z rzędu. Seria przedłużyła się w niedzielę, kiedy to Polki wygrały z naszymi zachodnimi sąsiadkami bez straty seta.

Teraz nasze siatkarki mają przed sobą dwa dni przerwy. Po tym czasie przystąpią do walki o półfinał, o co będzie bardzo trudno. Rywalkami Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Turcji, która w tym sezonie wygrała Ligę Narodów.

Z rywalem tym przed ME rozegraliśmy trzy spotkania towarzyskie i wygraliśmy dwa z nich. Jednak to zupełnie inny kaliber niż walka o medale najlepszych drużyn w Europie.

Tym samym mecz ćwierćfinałowy nasza reprezentacja rozegra w środę, 30 sierpnia. Pojedynek z Turczynkami rozpocznie się o godzinie 17:00.

Spotkanie Polska - Turcja na mistrzostwach Europy siatkarek będzie można oglądać w telewizji na kanałach TVP Sport i Polsat Sport. Natomiast darmową relację tekstową przeprowadzi portal WP SportoweFakty.