As na deser. Tak Polska zakończyła pierwszego seta [WIDEO]

Reprezentantki Polski były skuteczne od początku meczu z Niemkami o awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy siatkarek. Magdalena Stysiak efektownie podsumowała pierwszego seta.

Magdalena Stysiak w meczu Polska - Niemcy Twitter / Polsat Sport / Magdalena Stysiak w meczu Polska - Niemcy
Reprezentacja Polski kobiet spotkała się z Niemkami na początku fazy pucharowej ME 2023 kobiet. To powtórka starcia, do którego doszło w ćwierćfinale Ligi Narodów Kobiet. Polki prezentowały się lepiej w grupie, podopieczne Vitala Heynena miały w niej problem.

Polki, po przenosinach z Gandawy do Brukseli, rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia. Biało-Czerwone wygrały 25:22 pierwszego seta z Niemkami.

Magdalena Stysiak podsumowała seta w efektowny sposób. Jedna z liderek zespołu narodowego zaserwowała asa. Sprytnie posłała piłkę między dwie przeciwniczki, z których obie przeszkadzały sobie i żadna nie dostarczyła piłki rozgrywającej.

Polki nie zwolniły po wygranej w pierwszym secie i były jeszcze wyraźniej lepsze w drugiej partii. Tym samym przybliżały się do ćwierćfinału mistrzostw Europy.