"Widziałem strach". Miał obawy o Polaków

Polska pokonała Serbię 3:1 w ćwierćfinale ME 2023, jednak nie obyło się bez problemów. Maciej Jarosz w rozmowie z Przeglądem Sportowym wyznał, że po pierwszym secie był nieco zaskoczony.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
W bloku Łukasz Kaczmarek, Norbert Huber i Wilfredo Leon Materiały prasowe / CEV / W bloku Łukasz Kaczmarek, Norbert Huber i Wilfredo Leon
Od zwycięstwa w pierwszym secie Serbia rozpoczęła ćwierćfinałowe starcie z Polską. Nasi reprezentanci fatalnie weszli w mecz - byli totalnie pogubieni, popełniali proste błędy.

Podobnie było w secie trzecim, jednak ten ostatecznie zakończył się na korzyść Biało-Czerwonych. Zaniepokojony postawą polskich siatkarzy był Maciej Jarosz, który swoimi spostrzeżeniami podzielił się w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

- Przede wszystkim w tych dwóch partiach miałem obawy, że ten mecz może nie zakończyć się dla naszego zespołu szczęśliwym scenariuszem. Wydawało mi się, że reprezentacja Polski była nieco sparaliżowana i zdenerwowana - powiedział trzykrotny wicemistrz Europy.

ZOBACZ WIDEO: Wyjątkowy dzień trenera polskiej reprezentacji. Siatkarze nie zapomnieli - Pod Siatką

Jarosz nie ukrywał, że był zdziwiony taką postawą reprezentantów Polski. Jego zdaniem nasz zespół jest zdecydowanie lepszą drużyną niż Serbia, jednak na boisku wcale nie było tego widać.

- W oczach zawodników widziałem strach, co było zaskakujące, bo umiejętności i doświadczenie międzynarodowe powinny być po naszej stronie, zwłaszcza że obecny zespół z Serbii to nie jest ta sama drużyna, co kiedyś. Mimo to Serbowie zaprezentowali się fantastycznie w polu serwisowym, z czym nasi zawodnicy sobie nie radzili - kontynuował.

64-latek dodał też, że Nikola Grbić podjął dobrą decyzję, że ściągnął z boiska Wilfredo Leona, a kluczowe okazało się wpuszczenie do gry Kamila Semeniuka. Ponadto podkreślił, że brak awansu reprezentacji Polski do finału będzie rozpatrywane w kategoriach porażki.

Przypomnijmy, że w półfinale Biało-Czerwoni zmierzą się ze Słowenią. Mecz odbędzie się w czwartek (14 września). Początek o godzinie 18:00.

Zobacz także:
Zaskakujące słowa bohatera Sparty
UEFA naprawdę to zrobiła

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×