Zaskoczenie w meczu Amerykanek. Nic na to nie wskazywało

Reprezentacja USA wygrywała po 25:13 w dwóch setach otwierających mecz ze Słowenią. Nic tego nie zapowiadało, a jednak Amerykanki dały odebrać sobie trzecią partię. Postawiły na swoim i zwyciężyły dopiero 3:1.

Reprezentacja USA kobiet w kwalifikacjach olimpijskich w 2023 roku Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja USA kobiet w kwalifikacjach olimpijskich w 2023 roku
Reprezentacja USA jest regularnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich. Amerykanki nie wyobrażają sobie, że w Paryżu nie będzie im dane bronić złotych medali zdobytych dwa lata temu. Do Łodzi przyleciały w roli kandydatek do awansu. W weekend zdążyły zwyciężyć bez straty seta z Kolumbią oraz Tajlandią.

Słowenia jest w innym miejscu. W przeciwieństwie do męskiej reprezentacji swojego kraju ma na razie mało do powiedzenia w rywalizacji z topowymi zespołami na świecie. We wcześniejszych dwóch meczach z Polską oraz Włochami nie było jej stać na wygranie seta. Nie zanosiło się na to również w rywalizacji z mistrzyniami olimpijskimi.

Drużyny zmierzyły się po raz pierwszy w historii. Faworytkami były Amerykanki, które chciały podejść z kompletem punktów do najtrudniejszych meczów w turnieju w Łodzi.

Faworytki punktowały przeciwniczki w trybie ekspresowym. Nie wypadało odwracać wzroku od boiska, jeżeli było się kibicem USA, ponieważ Amerykanki szybko uciekały rywalkom. 25:13, 25:13 - takie wyniki setów nie pozostawiały wątpliwości, która drużyna gra w siatkówkę na wyższym poziomie.

Nagle nastąpił zwrot akcji, ponieważ Słowenia niespodziewanie odebrała trzeciego seta faworytkom. Jeszcze przy wyniku 19:19 sytuacja wydawała się być pod kontrolą Amerykanek, ale od tego momentu przydarzył się im karygodny przestój. USA wygrało już tylko jedną piłkę do zakończenia partii, a ekipa z Europy cieszyła się z zaskakującego zwycięstwa 25:20.

Amerykanki dopadł syndrom "trzeciego seta" i były tym podrażnione. Na środku siatki szalała Chiaka Ogbogu, a największym wsparciem dla byłej środkowej Chemika Police na skrzydłach były Jordan Larson-Burbach oraz Kelsey Robinson. W czwartym secie reprezentacja USA już nie zaliczyła wpadki i zamknęła mecz wynikiem 3:1. Runda zakończyła się po raz trzeci wynikiem 25:13.