Dziwna sytuacja wokół siatkarzy. O co chodzi?

"To jakby w rodzinie rozprawiano o synu obiboku, a nie jego bracie prymusie" - tak Michał Listkiewicz, były prezes PZPN, porównał na łamach "Super Expressu" sytuację wokół reprezentacji Polski w piłce nożnej i w siatkówce.

Michał Fabian
Michał Fabian
Jakub Kochanowski i Aleksander Śliwka Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Jakub Kochanowski i Aleksander Śliwka
We wrześniu polscy kibice przeżywali zarówno chwile smutku, jak i wielkiej radości. Te pierwsze po fatalnym występie piłkarskiej reprezentacji w meczu el. Euro 2024 z Albanią w Tiranie. Porażka 0:2 kosztowała Fernando Santosa utratę posady (zastąpił go Michał Probierz).

W tym czasie siatkarska reprezentacja Polski walczyła na mistrzostwach Europy. Podopieczni Nikoli Grbicia wprawili całą Polskę w euforię, zdobywając 16 września złoty medal. Jednak nad Wisłą nadal dużo więcej mówiło się o piłkarzach i o zmianie selekcjonera.

Zaskoczenia tym faktem nie kryje Michał Listkiewicz, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Oto fragment jego sobotniego felietonu na łamach "Super Expressu".

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką. Szaleństwo na lotnisku, spotkanie z premierem. Zobacz kulisy powrotu siatkarzy

"Trochę to dziwne, że chwilę po ich (siatkarzy - przyp. red.) wielkim triumfie więcej rozprawiamy o następcy Santosa niż klasie Grbicia. To jakby w rodzinie rozprawiano o synu obiboku, a nie jego bracie prymusie" - skwitował Listkiewicz.

Zdaniem "Listka" Nikola Grbić i jego podopieczni w tym roku zasłużyli na otrzymanie prestiżowych nagród.

"To oczywiste, że trenerem roku 2023 zostanie Nikola Grbić, a drużyną siatkarze. Nawet komplet wysokich zwycięstw w jesiennych meczach futbolistów - oby nowy selekcjoner tchnął w zespół ducha - nie zmieni faktu, że to siatkarze pozostaną bohaterami milionów Polaków" - podsumował.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kolejne mecze - już pod wodzą Probierza - rozegra w październiku (z Wyspami Owczymi na wyjeździe i z Mołdawią u siebie). Wcześniej do rywalizacji przystąpią siatkarze, którzy w Chinach (w dniach 30 września - 8 października) walczyć będą o kwalifikację olimpijską.

Czytaj także: Istotna różnica. To o te mistrzostwa świata powalczy Polska
Czytaj także: Co ze zdrowiem Bartosza Kurka? Nikola Grbić zabrał głos

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Czy Nikola Grbić zostanie trenerem roku 2023?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×