Stomil Olsztyn poderwał się po przerwie

Stomil Olsztyn tym razem nie rozczarował na własnym stadionie i odniósł skromne zwycięstwo 1:0 z Sandecją Nowy Sącz. Do szalonej końcówki doszło w spotkaniu Pogoni Siedlce z Kotwicą Kołobrzeg.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Pierwsza połowa w meczu Stomilu Olsztyn z Sandecją Nowy Sącz nie była jeszcze atrakcyjna, a obu zespołom nie wychodziło atakowanie. Stomil ruszył do natarcia po zmianie stron, a uderzenie Filipa Wójcika na 1:0 w 50. minucie dało komplet punktów. Olsztynianie grali od 64. do 85. minuty w dziesięciu przeciwko jedenastu gościom, mimo to nie stracili zaliczki. Ostatecznie także Sandecja straciła zawodnika z powodu czerwonej kartki.

Pogoń Siedlce zremisowała 3:3 z Kotwicą Kołobrzeg. Z tego wyniku zdecydowanie bardziej zadowolona była drużyna z Mazowsza, która do przerwy przegrywała 0:2, a jeszcze w 88. minucie 1:3. Pogoń opisała się mocnym finiszem i wyszarpnęła punkt. Podopieczni Macieja Bartoszka w jednym tygodniu zdobyli i stracili gola w doliczonym czasie.

Zwolnił niedawny lider Zagłębie II Lubin, który w ciągu kilku dni poniósł porażki w roli gospodarza z Kotwicą oraz Skrą Częstochowa. W sobotę Miedziowi zostali pokonani przez Skrę 0:2. Jednego z goli strzelił dobrze znany w województwie dolnośląskim Olivier Wypart. Z kolei ustalenie wyniku należało do Jana Ciućki zaledwie dwie minuty po wejściu na boisko z ławki rezerwowych za Mikołaja Łabojkę.

10. kolejka II ligi:

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
1:0 - Filip Wójcik 50'

Pogoń Siedlce - Kotwica Kołobrzeg 3:3 (0:2)
0:1 - Cezary Polak 34'
0:2 - Filipe Oliveira 40'
1:2 - Cezary Demianiuk (k.) 69'
1:3 - Jonathan 70'
2:3 - Damian Nowak 88'
3:3 - Robert Majewski 90'

Zagłębie II Lubin - Skra Częstochowa 0:2 (0:1)
0:1 - Olivier Wypart 6'
0:2 - Jan Ciućka 63'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?