Arka Gdynia zaskoczona przez przedostatni klub ligi

Arka Gdynia gra nierówno w Fortuna I lidze i tym razem poniosła porażkę 0:1 z Chrobrym Głogów. Konfrontacja Resovii z Polonią Warszawa zakończyła się z kolei remisem 1:1.

Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi Instagram / Arka Gdynia / Karol Czubak z Arki Gdynia w meczu Fortuna I ligi
Konfrontacja Chrobrego Głogów z Arką Gdynia była prestiżowa dla trenera Wojciecha Łobodzińskiego, który przez 10 lat był związany z Miedzią Legnica. Arka przeżyła same niepowodzenia na stadionie będącego praktycznie od początku sezonu w strefie spadkowej przeciwnika.

Pierwszym z nich była decydująca bramka na 1:0 zdobyta przez coraz lepiej dysponowanego Mikołaja Lebedyńskiego. W 50. minucie gdynianie nie wykorzystali rzutu karnego, a piłka po strzale Karola Czubaka została zatrzymana przez Damiana Węglarza. Jakby tego było mało, to już w doliczonym czasie Kasjan Lipkowski zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał przedwcześnie opuścić boisko.

Polonia Warszawa przyjechała naładowana energią do Rzeszowa i atakowała częściej na początku meczu. Na efekt nie trzeba było czekać zdecydowanie dłużej niż kwadrans. Po strzale Marcina Kluski w 19. minucie beniaminek był na prowadzeniu 1:0. Resovia stopniowo stawała się coraz groźniejsza i zdążyła doprowadzić do remisu 1:1 w pierwszej połowie. Rafał Mikulec pokonał Mateusza Kuchtę strzałem z rzutu karnego.

Po zmianie stron działo się mniej niż w pierwszej połowie, nawet doliczonych minut było mniej niż przed przerwą. Trenerzy starali się pomóc drużynom w rozstrzygnięciu meczu zmianami personalnymi, ale stanęło na całkiem sprawiedliwym remisie 1:1.