Polskie siatkarki z medalem w Paryżu? Nasi czytelnicy zabrali głos

Reprezentacja Polski kobiet wprawiła w euforię kibiców siatkówki w naszym kraju. Biało-Czerwone wezmą udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Nasi czytelnicy ocenili ich szanse na medal.


Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
reprezentacja Polski kobiet Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: reprezentacja Polski kobiet
To były niesamowite trzy dni w wykonaniu polskich siatkarek. Biało-Czerwone były pod ścianą po czterech seriach gier, ale pokonały kolejno zespoły Niemiec (3:2), USA (3:1) i Włoch (3:1). Dzięki temu wygrały turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Paryżu rozgrywany w łódzkiej Atlas Arenie.

Awans na igrzyska olimpijskie już jest sukcesem naszych pań. Ale czy reprezentacja Polski jest w stanie włączyć się w Paryżu do walki o olimpijskie medale? O to zapytaliśmy naszych czytelników (więcej tutaj).

Wśród kibiców Biało-Czerwonych panuje ogromny optymizm. Do godz. 13:00 w naszej ankiecie oddano ponad 13 tys. głosów.

Aż 71 proc. ankietowanych uważa, że reprezentacja Polski kobiet wywalczy w Paryżu olimpijski medal. Innego zdania jest 29 proc. spośród głosujących.

Jak na razie poznaliśmy siedmiu z 12 uczestników turnieju siatkówki kobiet. Pewne gry w Paryżu są zespoły Francji, Polski, Dominikany, Brazylii, Turcji, Serbii i USA.

Turniej olimpijski będzie rozgrywany od 27 lipca do 11 sierpnia 2024 roku w hali Paris Expo Porte de Versailles. 12 zespołów zostanie najpierw podzielonych na trzy grupy. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z nich oraz dwie najlepsze z trzecich miejsc awansują do fazy pucharowej.

Czytaj także:
Zobacz najnowszy ranking WTA! Świetne wieści dla dwóch Polek
Od łez rozpaczy do łez szczęścia. Poznaliśmy nową mistrzynię turnieju w Guadalajarze

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką. Szaleństwo na lotnisku, spotkanie z premierem. Zobacz kulisy powrotu siatkarzy
Czy reprezentacja Polski zdobędzie medal na igrzyskach w Paryżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×