Polki niepokonane. Sprawdź tabelę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski siatkarek
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski siatkarek

W drugim meczu Ligi Narodów kobiet reprezentacja Polski pokonała Francję 3:0. Sprawdź, jak wygląda tabela rozgrywek po tym spotkaniu.

W tym artykule dowiesz się o:

W tym tygodniu rozpoczęły się zmagania w Lidze Narodów kobiet. Reprezentacja Polski udała się do tureckiej Antalyi, by rozegrać cztery pierwsze spotkania. Do inauguracji doszło we wtorek, 14 maja, kiedy to nasze siatkarki zmierzyły się z Włoszkami.

Spotkanie to zakończyło się pewnym zwycięstwem Polek, które nie straciły ani jednego seta. Takiego samego wyniku można być oczekiwać w meczu z reprezentacją Francji. Dla naszego drugiego rywala na tym turnieju tegoroczne zmagania są debiutem w VNL.

W premierowej odsłonie Francuzki dobiły do granicy 20. punktów, ale w pozostałych setach ta sztuka im się nie udała. Nasze siatkarki odniosły pewne zwycięstwo w trzech setach i tym samym pozostają niepokonane w tegorocznych zmaganiach.

Dzięki temu w tabeli Ligi Narodów plasują się na wysokim, 2. miejscu. Wyżej sklasyfikowana jest tylko i wyłącznie reprezentacja Japonii, która jednak ma za sobą trzy spotkania. Azjatki pokonały Turcję (3:2), Bułgarię (3:0) oraz Niemcy (3:0).

Przypomnijmy, że w pierwszej fazie VNL rywalizuje 16 zespołów. Każdy z nich rozegra łącznie 12 spotkań, a następnie 8 najlepszych drużyn przystąpi do zmagań w play-offach.