Polski siatkarz miał urodziny. Taką niespodziankę zrobili mu koledzy z drużyny

W niedzielę reprezentacja Polski pokonała Bułgarię 3:0 w drugim meczu podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Dla Grzegorza Łomacza był to wyjątkowy dzień.

Dawid Franek
Dawid Franek
Grzegorz Łomacz razem z kolegami z drużyny Materiały prasowe / Volleyball World / Na zdjęciu: Grzegorz Łomacz razem z kolegami z drużyny
W niedzielny poranek polskiego czasu nasi siatkarze zafundowali kibicom kolejną wygraną. To już 19. zwycięstwo z rzędu podopiecznych Nikoli Grbicia w oficjalnych meczach międzypaństwowych. 1 października jednocześnie to wyjątkowa data dla rozgrywającego kadry - Grzegorza Łomacza. Wtedy bowiem obchodzi urodziny.

36-letni już siatkarz otrzymał niespodziankę od kolegów z reprezentacji w postaci gromkiego "sto lat". Następnie doświadczony zawodnik był podrzucany przez innych w górę, a na koniec był trzymany przez kilku siatkarzy i pozował do zdjęcia razem z całą drużyną.

Zachowanie kolegów sprawiło Łomaczowi ogromną radość. Cała sytuacja pokazała też jednocześnie, jak doskonała atmosfera panuje w polskiej kadrze.

Łomacz występuje w reprezentacji Polski od 2009 roku. Zdobył z nią dwa medale mistrzostw świata (2018 - złoto, 2022 - srebro), dwa krążki mistrzostw Europy (2023 - złoto, 2021- brąz), czy też cztery miejsca na podium w Lidze Narodów (2023 - zwycięstwo; 2021 - druga pozycja; 2019,2022 - trzecia lokata).
Foto: Volleyball World Foto: Volleyball World
Czytaj także: Kolejny krok do IO. Zobacz tabelę po meczu Polaków ZOBACZ WIDEO: Polscy siatkarze już w Chinach! Walczą o awans na igrzyska olimpijskie
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×