Sprawdź tabelę po meczu Polska - Kanada

Reprezentacja Polski siatkarzy w trzecim spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu pokonała Kanadę po tie-breaku. Sprawdź, jak obecnie wygląda tabela "polskiej" grupy.

Jakub Fordon
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu dla reprezentacji Polski rozpoczął się od bardzo trudnego boju z Belgią. Nasi siatkarze potrzebowali pięciu setów, aby odnieść końcowego zwycięstwo.

Jednak kolejne spotkanie wyglądało zupełnie inaczej. Co prawda reprezentacja Bułgarii postraszyła Biało-Czerwonych, zwłaszcza w premierowej odsłonie, ale w końcowym rozrachunku nie zdołała urwać żadnego seta.

Tym samym przed trzecim meczem grupy C nasi siatkarze mieli komplet zwycięstw. Zupełnie jak reprezentacja Kanady, która pokonała Holandię (3:2) oraz Argentynę (3:1). A to właśnie z tym rywalem przyszło się mierzyć podopiecznym Nikoli Grbicia.

Pojedynek ten był bardzo zacięty. Premierowa odsłona padła łupem Kanadyjczyków, z kolei dwie kolejne wygrali Polacy. W czwartym secie obudzili się jednak siatkarze z Ameryki Północnej i tym samym doprowadzili do tie-breaka. W nim jednak lepsi okazali się Biało-Czerwoni.

Tym samym mimo kolejnej straty punktu Polacy pozostają niepokonani, dzięki czemu zajmują pierwsze miejsce w grupie C turnieju kwalifikacyjnego igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu. Mają obecnie siedem "oczek", tak samo jak Belgowie, których pokonali w inauguracyjnym meczu.