Włosi pokonani. Sensacja w walce o igrzyska

Już czwarte zwycięstwo reprezentacji Niemiec w kwalifikacjach olimpijskich. Drużyna, prowadzona przez Michała Winiarskiego, została liderem w grupie po niespodziewanym zwycięstwie 3:1 z Włochami.

atak Georga Grozera Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: atak Georga Grozera
Pojedynek Włochów z Niemcami był meczem na szczycie grupy, która rywalizuje w Rio de Janeiro. Przed nim oba zespoły miały na koncie komplet trzech wygranych, ale czwartą mógł odnieść tylko jeden z nich. Podopieczni Michała Winiarskiego postawili na swoim w czterech setach i niespodziewanie zwyciężyli 3:1.

Niemcy oddali wicemistrzom Europy tylko drugiego seta. W pozostałych prezentowali się lepiej od przeciwników i co prawda nieznacznie, ale zwyciężali. Naszym zachodnim sąsiadom zrobiło się gorąco w czwartej partii, w której pozwolili Włochom zmniejszyć stratę 15:22 na 21:22. Nie dali się jednak dogonić i przypieczętowali zdobycie kompletu punktów akcją na 25:23.

Najwięcej - 31 punktów dla reprezentacji Niemiec zdobył nakręcony od początku turnieju Georg Grozer. Po kilkanaście "oczek" dołożyli na konto zespołu Moritz Reichert oraz Anton Brehme. Nieskuteczny odpór ze strony Włoch próbowali dać Yuri Romano, Alessandro Michieletto i Daniele Lavia. Niemcy prezentowali się lepiej przede wszystkim w ataku i w bloku.

Niemcy znaleźli się na prostej drodze do awansu, ponieważ w Rio de Janeiro pozostały im do rozegrania mecze z Czechami, Katarem oraz Ukrainą. W nich będą faworytami. Italia skomplikowała sobie zadanie.