Sensacja. Zdemolowali Ukrainę, pokonali potęgi i jadą na igrzyska

Reprezentacja Niemiec zdobyła komplet 21 punktów w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Na zakończenie drużyna Michała Winiarskiego odniosła zdecydowane zwycięstwo 3:0 z Ukrainą.

Reprezentacja Niemiec w kwalifikacjach olimpijskich w 2023 roku Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Niemiec w kwalifikacjach olimpijskich w 2023 roku
Siedem meczów - siedem wygranych. Niemcy odnieśli komplet zwycięstw w turnieju kwalifikacyjnym w Rio de Janeiro. Zespół Michała Winiarskiego zdobył 21 punktów i zdominował rywalizację z takimi renomowanymi drużynami jak Brazylia, Włochy, Kuba i Iran.

Na zakończenie sezonu reprezentacyjnego Niemcy wygrali 3:0 z Ukrainą. W ani jednym secie nie pozwolili przeciwnikom na przekroczenie granicy 20 punktów. W statystyce bloków podopieczni Winiarskiego byli lepsi 11:3, a w liczbie asów serwisowych 7:1. Nieobecność w szóstce Georga Grozera nie przeszkodziła Niemcom zdemolować rywala. Po kilkanaście punktów zdobyli Erik Roehrs, Christian Fromm oraz Moritz Karlitzek.

W wymarzonym dla Kuby scenariuszu, pojedynek z Iranem miał być dla niej meczem o awans. Stało się inaczej i wygrana 3:2 Brazylii z Włochami zamknęła przed Kubańczykami drogę do igrzysk olimpijskich. Kuba zmobilizowała się na tyle, żeby odnieść zwycięstwo 3:2. Po trzech setach prowadzili 2:1 Persowie, ale zespół z Karaibów odwrócił wynik.

Za Niemcami w tabeli znalazły się reprezentacje Brazylii, Kuby, Włoch, Ukrainy, Czech, Iranu i Kataru.