Wrocławianki rozpędzają się. Rywalki wciąż bez zwycięstwa

KS Pałac Bydgoszcz wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie Tauron Ligi. W czwartej kolejce zespół znad Brdy musiał uznać wyższość #VolleyWrocław (0:3).

Jakub Fordon
Julia Szczurowska w barwach #VolleyWrocław WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Julia Szczurowska w barwach #VolleyWrocław
Ciężki terminarz na początku sezon miał KS Pałac Bydgoszcz, który zmierzył się z ŁKS-em Commercecon Łódź, PGE Rysicami Rzeszów i Grupa Azoty Chemikiem Police. W żadnym meczu nie udało mu się zapunktować.

Z kolei #VolleyWrocław po trzech kolejek miał bilans 2-1, ale zwycięstwa odnosił jedynie po tie-breaku. Z kolei porażka w Bielsku-Białej była bolesna, bo doszło do niej po trzech setach. Jednak z uwagi na lepszy start sezonu, zespół ten był faworytem w starciu z bydgoszczankami.

W premierowej odsłonie rywalizacji oglądaliśmy wyrównaną grę do momentu, gdy nie odskoczył Pałac (10:7). Wówczas jednak sześć punktów z rzędu zdobyły gospodynie i to one miały trzy punkty więcej.

W pewnym momencie było nawet 16:12, ale przyjezdne były w stanie złapać kontakt. Ten był nawet przed końcowym fragmentem seta (19:20), ale do remisu już nie doszło. Wrocławianki w ostatnich akcjach spisały się zdecydowanie lepiej i zwyciężyły na inaugurację 25:21.

II partię lepiej rozpoczęły miejscowe (4:1). Rywalki ponownie kilkukrotnie łapały kontakt, ale do remisu oprócz tego na początku więcej już nie doprowadziły. W pewnym momencie wrocławianki prowadziły nawet 18:12.

Ostatecznie Pałac uzbierał więcej punktów niż w poprzednim secie, bo 22. Jednak w całym spotkaniu przegrywał już 0:2 i był w bardzo trudnej sytuacji przed kolejną partią.

W pierwszym fragmencie trzeciej odsłony oglądaliśmy wyrównaną rywalizację. Później jednak przewagę zbudowały miejscowe (13:9). Pałac tym razem doprowadził do remisu, a nawet wyszedł na prowadzenie 17:16.

Po serii punktowej gospodynie znów odskoczyły (20:17) i tym razem nie pozwoliły bydgoszczankom na nic więcej. Ostatecznie, podobnie jak w premierowej odsłonie, zwyciężyły do 21.

Tym samym miejscowe zamknęły spotkanie najszybciej jak mogły i z bilansem 3-1 powoli zapatrują się na grę w play-offach. Z kolei Pałac, podobnie jak Grupa Azoty Akademia Tarnów, czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Tauron Ligi.