Zespół Joanny Wołosz podniósł się po falstarcie w Lidze Mistrzyń

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Legavolleyfemminile.it / Na zdjęciu: Joanna Wołosz podczas rozgrzewki

Mecz z Allianz MTV Stuttgart przebiegał na warunkach Prosecco Doc Imoco Conegliano dopiero od drugiego seta. Drużyna Joanny Wołosz odwróciła wynik w Lidze Mistrzyń na 3:1.

W pierwszym, wyjazdowym meczu Ligi Mistrzyń siatkarki Prosecco Doc Imoco Conegliano zagrały w Stuttgarcie z Allianz MTV. Rozpędzone na krajowym podwórku i w europejskim pucharze Joanna Wołosz i spółka chciały spokojnie rozprawić się z kolejnym przeciwnikiem. Nie było jednak tak spokojnie, ponieważ niemiecki zespół wygrał pierwszego seta. Drużyna z Włoch poradziła sobie z kłopotem i w kolejnych partiach podkręciła tempo i odwróciła wynik na 3:1. Wołosz zdobyła trzy punkty.

Inny kandydat do podniesienia trofeum w Lidze Mistrzyń - VakifBank Stambuł wybrał się na mecz do Serbii. Jego przeciwnikiem był S.P. Jedinstvo. Wskazanie faworyta nie było dużym wyzwaniem. VakifBank to znacznie bardziej doświadczony pucharowicz. Wypunktował on gospodynie w trzech krótkich setach. Serbki w ani jednym z nich nie przebiły się przez barierę 20 punktów, co najlepiej pokazuje dominację VakifBanku.

Do dwóch zwrotów akcji doszło w Rumunii. Volero Le Cannet zwyciężyło 3:2 z Albą Blaj. Sytuacja na boisku zmieniała się dynamicznie. Francuski zespół wygrał pierwszego seta, po czym Alba odwróciła wynik na 2:1. Przyjezdne teoretycznie stanęły przed trudnym zadaniem, mimo to one zeszły z boiska jako zwyciężczynie. Volero wygrało po raz drugi w grupie z udziałem ŁKS-u Commercecon Łódź.

2. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzyń:

Grupa A:

S.P. Jedinstvo - VakifBank Stambuł 0:3 (15:25, 17:25, 14:25)

Tabela grupy A:

Standings provided by Sofascore

Grupa D:

Allianz MTV Stuttgart - Prosecco Doc Imoco Conegliano 1:3 (25:21, 19:25, 20:25, 18:25)