Grali rywale ZAKSY. Jednostronne starcie

Knack Roeselare w trzech setach rozprawiło się na wyjeździe z Olympiakosem Pireus w meczu grupy A Ligi Mistrzów, gdzie rywalizuje Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z kolei w grupie E Greenyard Maaseik ograł C.S.M Arcadę Galati 3:1.

Jakub Fordon
siatkarze Knack Roeselare Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Knack Roeselare
Olympiakos Pireus i Knack Roeselare trafiły do grupy z Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle i Ziraat Bankasi Ankara. Grecki zespół w pierwszej kolejce przegrał z polskim 1:3, a takim samym stosunkiem turecka ekipa pokonała drużynę z Belgii.

W drugiej kolejce zmierzyły się ze sobą przegrane ekipy. I mimo że do tego pojedynku doszło w Grecji, to gospodarze nie mieli za dużo powiedzenia. Jedynie w drugim secie dobili do granicy 20. punktów. Knack Roeselare zwyciężyło 3:0 i zajmuje trzecie miejsce w grupie A.

Środa była udanym dniem dla belgijskich zespołów. Oprócz triumfu Knack ze zwycięstwa cieszyła się drużyna Greenyard Maaseik, która sprawiła niespodziankę. Ekipa ta na wyjeździe pokonała rumuńską C.S.M Arcadę Galati 3:1.

Premierowa odsłona padła łupem gości, którzy zwyciężyli 25:20. Jednak w drugiej partii miejscowi wyrównali stan rywalizacji, wygrywając 25:23.

Jednak dwa kolejne sety padły łupem przyjezdnych. Najpierw pewnie ograli rywali do 17., a następnie triumfowali po zaciętej końcówce i tym samym uniknęli gry na przewagi.

Liga Mistrzów:

Grupa A:

Olympiakos Pireus - Knack Roeselare 0:3 (19:25, 20:25, 19:25)

Grupa E:

C.S.M Arcada Galati - Greenyard Maaseik 1:3 (20:25, 25:23, 17:25, 23:25)

Przeczytaj także:
Pięć setów na szczycie grupy Ligi Mistrzów. Sprawili sensację i poszli za ciosem