Zespół Magdaleny Stysiak zdemolował rywalki

W Stambule bez zaskoczeń, miejscowi giganci żeńskiej siatkówki klubowej zwyciężyli w Lidze Mistrzyń. Siatkarki Fenerbahce pokonały 3:0 SC Potsdam, a VakifBank wygrał 3:1 z Jedinstvo S.P.

Mecz Ligi Mistrzyń: Fenerbahce Stambuł - SC Potsdam Materiały prasowe / CEV / Mecz Ligi Mistrzyń: Fenerbahce Stambuł - SC Potsdam
Fenerbahce nie pozwoliło siatkarkom z Niemiec dojść do głosu i odniosło przekonujące zwycięstwo 3:0 w setach do 13, 19 i 15. Zawodniczkom SC Potsdam nie udało się przebić przez granicę 20 "oczek" w ani jednej partii i nad Bosforem stanowiły tło. Wynik meczu w Stambule jest korzystny dla Grot Budowlanych Łódź w kontekście walki o awans z drugiego miejsca. Łodzianki także w środę podejmą Calcit Kamnik.

Magdalena Stysiak pojawiła się w podstawowym składzie Stefano Lavariniego i zagrała w pierwszym oraz w drugim secie. Polka zdobyła dziewięć punktów, z których osiem atakiem przy 80 procentach skuteczności. Do tego Stysiak dołożyła blok. Więcej niż Stysiak - 15 punktów dla Fenerbahce wywalczyła Alina Fedrowcewa.

Także w środę i także w Stambule doszło do konfrontacji VakifBanku z Jedinstvo S.P.. Gospodynie i tym razem były faworytkami, a ich celem było poprawienie notowań po bolesnej porażce 0:3 poniesionej w poprzednim meczu z Vero Volley Milano. W pierwszym spotkaniu w Serbii pokonały przeciwnika 3:0, co nie oznacza, że rewanż w Turcji był prostym meczem dla VakifBanku.

VakifBank postawił na swoim w czterech setach, a potknięcie przydarzyło się gospodyniom w drugiej partii. Później, im dłużej trwała rywalizacja, tym mniejszy był opór zawodniczek z Serbii. Najwięcej - 23 punkty dla VakifBanku zdobyła Gabi, a po kilkanaście dokładały Jordan Thompson oraz Alexandra Frantti. Przeciwko rodaczkom zagrała Bianka Busa, była przyjmująca Chemika Police.