WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Puchar Wielkich Mistrzyń: Brazylijki bronią tytułu

Po raz piąty w historii zostanie rozegrany Puchar Wielkich Mistrzyń w siatkówce kobiet. W dniach 10-15 listopada w Tokio i Fukuoce sześć reprezentacji walczyć będzie o to zaszczytne trofeum w turnieju, który rozgrywany jest co cztery lata, zawsze w rok po Igrzyskach Olimpijskich.
Arkadiusz Dziublak
Arkadiusz Dziublak

Piąta edycja Pucharu Wielkich Mistrzyń zapowiada się jako małe mistrzostwa Azji. Na japońskich parkietach wystąpią bowiem trzy reprezentacje z tego kontynentu. Oprócz gospodyń turnieju, Japonii, o zwycięstwo i duże pieniądze walczyć będą siatkarki Tajlandii (mistrz Azji) i Korei (dzika karta). Stawkę azjatyckich drużyn uzupełnią Brazylia, Włochy i Dominikana, odpowiednio mistrzynie Ameryki Południowej, Europy i strefy Norceca. Mimo, że połowa uczestniczek to drużyny reprezentujące kontynent azjatycki, to faworytkami turnieju wydają się być siatkarki Brazylii i Włoch. Brazylijki bronić będą tytułu zdobytego cztery lata temu. W dotychczasowej historii turnieju triumfowały również reprezentacje Rosji, Kuby i Chin. Żadnej z tych ekip nie zobaczymy jednak na japońskich parkietach. Gdyby siatkarkom Brazylii udało się obronić tytuł, zostałyby samodzielnymi liderkami w klasyfikacji medalowej imprezy, z dwoma złotymi medalami na koncie.

W 2005 roku w Pucharze Wielkich Mistrzyń wystąpiła reprezentacja Polski. Udział w imprezie nasze siatkarki zakończyły na czwartym miejscu. W tym roku ponownie otwierała się szansa przed biało-czerwonymi na udział w japońskim turnieju, jednak to Włoszki cieszyły się ostatecznie ze zdobycia tytułu mistrzyń Europy, co zagwarantowało im występ w tych elitarnych zawodach.

Transmisje z Pucharu Wielkich Mistrzyń przeprowadzi stacja Eurosport na dwóch swoich antenach. W pierwszej rundzie turnieju, 10 listopada odbędą się następujące pojedynki:

Tajlandia - Włochy
Dominikana - Brazylia
Japonia - Korea

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna/FIVB

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.