Turecka drużyna nie zatrzymuje się w Lidze Mistrzów

Halkbank Ankara powrócił z Klubowych Mistrzostw Świata do rywalizacji w Lidze Mistrzów. Lider grupy zwyciężył 3:0 z Benficą Lizbona i pozostaje w tabeli przed Gas Sales Daiko Piacenza.

Siatkarze Halkbanku Ankara jesienią 2023 roku Materiały prasowe / CEV / Siatkarze Halkbanku Ankara jesienią 2023 roku
Na półmetku rywalizacji w grupie Halkbank Ankara jest liderem z ośmioma punktami. Na inaugurację pozytywnie zaskoczył i zwyciężył na wyjeździe 3:1 z Gas Sales Daiko Piacenza. Następnie poszedł za uderzeniem i pokonał również Berlin Recycling Volleys oraz Benficą Lizbona. Starcie u siebie z portugalskim zespołem było teoretycznie najprostszym w grupie.

Halkbank Ankara nie pozwolił sobie na najmniejsze potknięcie i spokojnie wypunktował przeciwnika w trzech setach. Najdłuższa walka była w drugiej partii, w której gospodarze zwyciężyli z Benficą 25:23. W pozostałych setach drużyna z Portugalii nie przebiła się przez granicę 20 punktów.

Najwięcej - 16 punktów dla Halkbanku zdobył Nimir Abdel-Aziz. Nawet gorsza dyspozycja Earvina Ngapetha nie miała przełożenia na końcowe rozstrzygnięcie, ponieważ wsparciem dla reprezentanta Holandii byli Marko Mert Matić oraz Mirza Lagumdzija. Matić popisać się na przestrzeni meczu aż pięcioma blokami.

Także w czwartek zagrali o punkty w Lidze Mistrzów siatkarze Arcady Galati i Lvi Praga. Konfrontacja była dłuższa niż w Ankarze, a do tego z dwoma zwrotami akcji. Rumuński zespół zwyciężył 3:2 w meczu, w którym było najpierw 1:0, a następnie 1:2. Wygrana Arcady skomplikowała sytuację w grupie, w której zdecydowanie prowadzi Cucine Lube Civitanova, a pozostałe zespoły tłoczą się z identycznym bilansem.