Liga Mistrzów: "Praskie Lwy" przedłużają swoje szansę na awans

Drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów odniósł zespół Lvi Praga. Mistrz Czech ponownie pokonał belgijski Greenyard Maaseik. Drużyna Juana Manuela Barrieli awansowała na drugie miejsce w grupie i zachowuje szansę na awans do baraży.

Janusz Siennicki
Siatkarze podczas meczu Lvi Praga - Greenyard Maaseik Instagram / Lvi Praga / Na zdjęciu: Siatkarze podczas meczu Lvi Praga - Greenyard Maaseik.
Lvi Praga przed rewanżowym spotkaniem z Greenyard Maaseik zajmował ostatnie miejsce w grupie. Czesi mieli jednak na koncie jedno zwycięstwo - właśnie z aktualnym wicemistrzem Belgii.

Zdobyty punkt w pojedynku z C.S.M Arcada Galati dodatkowo dał im jeszcze matematyczne szansę na wyjście z 2. miejsca i okazję do gry w barażach, więc do tego pojedynku "Praskie Lwy" wyszły bojowe nastawione.

Początek meczu należał zdecydowanie do naszych południowych sąsiadów. Niesieni skuteczną grą Luisa Estrady utrzymywali swoich rywali na 2-3 punkty dystansu.

Do głosu jednak później doszedł belgijski zespół. W nim główne rolę odgrywali Jolan Cox i Tino Hanzic. W końcówce seta goście z Belgii zdołali wyrównać stan rywalizacji, a głównie przez błędy swoich rywali - ostatecznie triumfować w pierwszej partii (22:25)

Opcja grania w barażach powoli wymykała się prażanom z rąk, więc jak najszybciej chcieli poprawić swoją grę. W tym celu trener gospodarzy Juan Manuel Bariella dokonał dwóch "jokerowych" zmian - na pozycję atakującego wprowadzony został Casey Schouten, a na przyjęciu pojawił się Daniel Cech. Wprowadzeni zawodnicy znacznie podnieśli poziom gry w ataku. Zwłaszcza Kanadyjczyk, który atakował w tym secie na poziomie 75 proc (25:17)

Siatkarze Flavio Gulinelliego nie odpuszczali wszak oni musieli walczyć o utrzymanie drugiego miejsca w grupie. Ciężar gry na swoje barki wziął Cox, jednak nie miał on wsparcia w reszcie swoich kolegów. Trzeciego seta cały czas kontrolowali gospodarze, jednak z powodu chwilowego przestoju spowodowanego dobrą serią serwisową drużyny Greenyardu, z bezpiecznego wyniku 24:20, na tablicy pojawił się rezultat 24:23. Dopiero po wziętym czasie Oskar Madsen postawił kropkę nad "i" w trzecim secie (25:23).

Czwarty set był już tak naprawdę tylko formalnością. Nakręcona drużyna z Pragi narzuciła swój styl gry rywalom przez co nie mieli jak rozwinąć skrzydeł. Trener Gulinelli dokonywał zmian, lecz żaden z wprowadzonych siatkarzy nie podołał. Niesieni dopingem publiczności Czesi zamknęli 4. partię wynikiem 25:13.

To zwycięstwo pozwoliło czeskiej drużynie awansować na 2. miejsce w grupie. Jeśli uda im się wygrać następny mecz z Arcadią Galati, to znajdą się w barażach tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Lvi Praga - Greenyard Maaseik 3:1 (22:25, 25:17, 25:23, 25:13)

Lvi Praga: Janouch, Kollator, Estrada, Madsen, McCarthy, Crer, Monik (libero), Tlaskal (libero) oraz Schouten, Cech, Thiel

Greenyard Maaseik: Vanker, Cox, Bartos, Hanzic, Polak, Fornes, Perin (libero) oraz Berkhout, Iribarne