Bez niespodzianki w derbach Mazowsza

W 18. kolejce PlusLigi Projekt Warszawa pokonał Enea Czarnych Radom 3:0. Dwa pierwsze sety były bez historii. Emocje zaczęły się dopiero w trzecim.

Anna Bagińska
Siatkarze Projektu Warszawa przede własną publicznością w tym sezonie jeszcze nie przegrali WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkarze Projektu Warszawa przede własną publicznością w tym sezonie jeszcze nie przegrali
W derbach Mazowsza zmierzyły się ze sobą drużyny z dwóch krańców tabeli PlusLigi. Trzeci w klasyfikacji Projekt Warszawa podejmował ostatnią w tabeli Enea Czarni Radom. Faworyt meczu narzucał się sam. I nie zawiódł. A radomianie źle weszli w mecz. Zaczęło się od 3:0 gospodarzy, po skończonej przez Kevina Tillie przechodzącej piłce było 6:2.

Im dalej w set, tym bardziej ta różnica punktowa rosła. As Jana  Firleja powiększył dystans do siedmiu punktów 12:5. Atak Artura Szalpuka do dziesięciu 20:10. Akcja Linusa Webera dała pierwszą piłkę setową warszawianom 24:15. Kilka chwil później zepsuty serwis gości zakończył pierwszą partię.

Druga odsłona spotkania tylko na samym początku była wyrównana. A potem było dokładnie to samo, co w pierwszym secie. Radomianom gra zupełnie się nie układała. A gospodarze nie grali może fajerwerków, ale byli skuteczni. Po bardzo widowiskowym, ale też efektywnym pojedynczym bloku Artura Szalpuka na Bartoszu Gomułce zespoły dzieliło aż dwanaście punktów 22:10. Zakończenie tego seta mogło być tylko jedno.

W trzecim secie miejscowych dopadł lekki kryzys. Nie byli w stanie skończyć swoich ataków. Goście to wykorzystali i wyszli na prowadzenie 5:1 po skutecznym bloku. Wreszcie na boisku była walka. Podopieczni Piotra Grabana powoli odrabiali straty. Przy stanie 10:12 okazało się, że na tablicy widnieje zły wynik. Po dłuższej przerwie na sprawdzenie udało się dojść do tego, że powinno być 9:12, a punkt zaginął przy challengu.

Po wznowieniu gry stołeczni zdobyli pięć kolejnych punktów, w czym duży udział miał Linus Weber. Ale to jeszcze nie był koniec emocji. Radomianie wyrównali po ataku Nikoli Meljanaca 15:15. Obie ekipy grały punkt za punkt. Miejscowi nie byli w stanie odskoczyć, cały czas czuli na plecach oddech rywala. Dopiero w samej końcówce im się udało. Mecz zakończył się więc zgodnie z przewidywaniami wygraną Projektu.

Projekt Warszawa - Enea Czarni Radom 3:0 (25:17, 25:12, 25:22)

Projekt: Firlej, Bołądź, Kowalczyk, Wrona, Szalpuk, Tillie, Gruszczyński (libero) oraz Weber, Stępień, Grobelny, Semeniuk

Czarni: Todorović, Meljanac, Ostrowski, Smoliński, Hofer, Formela, Nowowsiak (libero) oraz Gomułka, Gniecki, Piotrowski, Buszek, Teklak (libero)

MVP: Jan Firlej (Projekt Warszawa)