Udane wyprzedzanie PGE GiEK Skry Bełchatów

Wygrana 3:1 PGE GiEK Skry Bełchatów z PSG Stalą Nysa pozwoliła zwycięzcom wyprzedzić pokonanego przeciwnika w tabeli PlusLigi.

siatkarze PGE GiEK Skry Bełchatów WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE GiEK Skry Bełchatów
Drużynom blisko do siebie w stawce. Przed meczem PSG Stal Nysa miała o punkt więcej niż ósma PGE GiEK Skra Bełchatów. Oba kluby muszą oglądać się za siebie i uważać, jeżeli chcą znaleźć się w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. Pomocne w wywalczeniu awansu było środowe zwycięstwo w bezpośrednim pojedynku.

Skra poradziła sobie lepiej w poprzednim meczu, w którym zwyciężyła 3:1 z KGHM Cuprum Lubin. Drużyna z województwa łódzkiego nie zamierzała zwalniać w kolejnym spotkaniu we własnej hali i rozpoczęła je od zwycięstwa 25:20. Nysianie, zanim poczuli się pewnie na terenie przeciwnika, musieli już odrabiać stratę do niego.

Stal przebudziła się w drugim secie, który zakończył się wynikiem 25:22 po ataku Macieja Muzaja. Skra prowadziła po raz ostatni 18:17, ale po przerwie na żądanie trenera Daniela Plińskiego przegrała trzy akcje z rzędu. Siatkarze z województwa opolskiego już nie oddali z trudem przejętej inicjatywy i doprowadzili do remisu 1:1 w meczu.

Inicjatywa przechodziła z jednej na drugą stronę siatki, a gra obu drużyn była nierówna. Kolejny, trzeci set i następny zwrot akcji. Skra zwyciężyła przekonująco 25:17, a na jej lidera wyrastał Dawid Konarski. Równać do niego próbowali na skrzydłach Robert Adrian Aciobanitei oraz Bartłomiej Lipiński. Gospodarze objęli prowadzenie 2:1 w meczu i potrzebowali jeszcze jednej wygranej partii do zdobycia kompletu punktów.

I choć zadanie nie było proste, to bełchatowianie postawili na swoim. Skra wytrzymała ciśnienie w końcówce czwartego seta, a Dawid Konarski zapracował na nagrodę MVP. Po punkcie na 25:23 gospodarze cieszyli się z wygranej 3:1 oraz wyprzedzenia Stali w tabeli PlusLigi.

PGE GiEK Skra Bełchatów - PSG Stal Nysa 3:1 (25:20, 22:25, 25:17, 25:23)

Skra: Łomacz, Lipiński, Aciobanitei, Poręba, Lemański, Konarski, Diez (libero) oraz Novak, Petkov, Rybicki

Stal: Żukouski, El Graoui, Gierżot, Abramowicz, Zerba, Muzaj, Szymura (libero) oraz Kramczyński, Kapica, Kosiba, Włodarczyk, Szczurek

MVP: Dawid Konarski (Skra)