Skra bez Konarskiego nie błysnęła, rewelacja sezonu ze zwycięstwem

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin odnieśli pewne zwycięstwo na otwarcie 19. kolejki PlusLigi. Pokonali w trzech setach Skrę Bełchatów, w której zabrakło Dawida Konarskiego. Nieobecność atakującego była bardzo dostrzegalna na parkiecie.

Seweryn Czernek
siatkarze Bogdanka LUK Lublin Materiały prasowe / Bogdanka Volley Cup/Bartek Wójtowicz / Na zdjęciu: siatkarze Bogdanka LUK Lublin
Spotkanie Bogdanki LUK Lublin i PGE GiEK Skry Bełchatów rozpoczęło sobotnią rywalizację na polskich parkietach. Było ono również pierwszym meczem 19. kolejki PlusLigi. Skra przyjechała do Lublina z serią czterech zwycięstw na koncie, a gospodarze rozegrali drugie spotkanie we własnej hali po wyszarpanym zwycięstwie 3:2 z KGHM-em Cuprum Lubin.

Skra rozpoczęła spotkanie bez podstawowego atakującego Dawida Konarskiego, który doznał urazu na rozgrzewce. To miało spory wpływ na ofensywę zespołu, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Lublinianie po 5-punktowej serii i dwóch błędach rywali z rzędu odskoczyli na 10:4.

Przyjezdni nie potrafili nawiązać walki, a prowadzący utrzymywali wysoką przewagę. Taka sytuacja utrzymała się już do końca seta, wygranego przez miejscowych do 17.

Druga partia miała już zupełnie inny przebieg. Tym razem mocniejszy początek zanotowali bełchatowianie, którzy po asie serwisowym Grzegorza Łomacza wyszli na 7:3. Ich przewaga nie utrzymała się długo. Gospodarze stopniowo odrobili stratę, by w środkowej fazie seta grać z rywalami punkt za punkt.

W decydujących fragmentach to oni przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i po 4-punktowej serii wyszli na 20:17. Skra nie zamierzała łatwo odpuszczać i doprowadziła do wyrównania, a zarazem do emocjonującej końcówki. Lepsi w niej okazali się lublinianie, którzy wykorzystali trzecią piłkę setową i po punktowym ataku Alexandre Ferreiry wygrali 27:25.

Podbudowani siatkarze Bogdanki kontynuowali dobrą grę na początku kolejnej odsłony. Po drugiej stronie siatki w dalszym ciągu brakowało pewności i skuteczności. Po zepsutym ataku Bartłomieja Lemańskiego gospodarze wyszli na 7:4, ale nie cieszyli się długo z tego prowadzenia. Bełchatowianie co prawda wyrównali, ale później przegrali pięć kolejnych akcji. Lublinianie odskoczyli tym samym na 15:10 i wyraźnie zbliżyli się do zwycięstwa.

Zawodnicy Skry nie zdołali już odwrócić losów tego meczu. Prowadzący już do końca utrzymali pewną przewagę i wygrali tę odsłonę do 19, triumfując w całym spotkaniu 3:0. Zwycięstwo to pozwoliło lublinianom umocnić się na szóstym miejscu w ligowej tabeli i zwiększyć przewagę nad kolejną Skrą do już 7 punktów.

Bogdanka LUK Lublin - PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 27:25, 25:19)

LUK Lublin: Nowakowski, Ferreira, Komenda, Schulz, Kania, Brand, Hoss (libero) oraz Krysiak, Malinowski, Zając

Skra Bełchatów: Aciobanitei, Kupka, Poręba, Lemański, Lipiński, Łomacz, Diez (libero) oraz Nowak, Petkov, Derouillon, Rybicki, Marek (libero)

MVP: Damian Schulz (LUK Lublin)