Były siatkarz zostanie prezydentem? "Nie wykluczam startu"

Marcin Możdżonek obecnie jest prezesem Naczelnej Rady Łowieckiej. Mistrz świata rozważa jednak start w wyborach na prezydenta Olsztyna. Według informacji "Super Expressu" zapewnił sobie już poparcie jednego ugrupowania.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Marcin Możdżonek WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Marcin Możdżonek
Jeszcze niedawno Marcin Możdżonek zachwycał na siatkarskich boiskach. Środkowy to mistrz Europy z 2009 roku oraz mistrz świata z 2014 roku. Przez trzy lata pełnił także funkcję kapitana reprezentacji Polski.

Po zakończeniu kariery zdecydował zaangażować się w działalność pozasportową. W ubiegłym roku został prezesem Naczelnej Rady Łowieckiej przy Polskim Związku Łowieckim. Jak sam przyznał, mógł wystartować w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych, ale nie widział dla siebie miejsca w polityce.

- Przed obecnymi wyborami dostałem propozycję startu do Sejmu aż z pięciu partii. I to z miejsc biorących. Grzecznie wszystkim odmówiłem, życząc powodzenia. Uznałem, że to nie jest mój czas, jeszcze nie jest dla mnie - mówił w grudniowej rozmowie z WP SportoweFakty (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Rywal Hurkacza weźmie ślub. Ukochana powiedziała "tak"

Jak się okazuje, wiele wskazuje na to, że Możdżonek spróbuje swoich sił w krajowej polityce. Były środkowy ma rozważać start w wyborach samorządowych.

- Potrzebuję kilka dni na podjęcie decyzji, ale nie wykluczam startu na prezydenta Olsztyna - przyznaje dla "Super Expressu" Marcin Możdżonek.

Według informacji dziennika, były siatkarz może liczyć na poparcie Konfederacji. Może stać się jednak kandydatem ponadpartyjnym, bowiem prowadzi także rozmowy z Trzecią Drogą. Jego potencjalnymi rywalami mogą być obecny prezydent Olsztyna Czesław Małkowski oraz kandydat PO Robert Szewczyk, szef Rady Miejskiej Olsztyna.

Czytaj więcej:
Znamy pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. Trudne zadanie Jastrzębskiego Węgla

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×