Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ligue B: Zwycięstwa i awanse drużyn Polaków

W tabeli Ligue B nastąpiło kilka zmian, do czego przyczyniły się zespoły z Polakami w składzie. Na czele znajduje się jedyna niepokonana drużyna - Chaumont. Tuż za nią plasują się Nantes Reze oraz Lyon.
Kinga Popiołek
Kinga Popiołek

Pewne zwycięstwo nad zdecydowanie niżej notowanym rywalem odniosło ALCM Krzysztofa Kocika. W efekcie zespół Polaka awansował na 5. lokatę w tabeli, a rywal - Harnes - znajduje się obecnie na miejscu ostatnim. ALCM rozegrało bardzo wyrównane zawody. Rozgrywający Martin Mikula mógł bez większych problemów korzystać z Lubomira Ostrihona, Wadima Jewtukowicza czy Krzysztofa Kocika. Nasz rodak jest jednym z filarów i pewnych punktów drużyny. W spotkaniu przeciwko Harnes był najlepiej atakującym - zdobył tym elementem 10 punktów. Ciekawie zapowiada się kolejne spotkanie, gdzie rywalem ALCM będzie ekipa z Lyon.

Za ciosem idą zawodnicy Martigues. Po niezbyt udanym starcie ligi, zespół nabiera tempa i odnotowuje coraz lepsze wyniki. Jeszcze niedawno znajdował się na szarym końcu tabeli, tymczasem obecnie z dorobkiem 9 punktów zajmuje 6. miejsce, tuż za ALCM. Ogromny wkład w te wyniki mają dwaj Polacy: Michał Kamiński oraz Jakub Łomacz, będący filarami drużyny z Martigues. Tym bardziej cieszy po raz kolejny ich dobra postawa, tym razem w spotkaniu z podparyskim Asnieres. Spotkanie było dość jednostronne a jego przebieg kontrolowali gospodarze, skutkiem czego zapisali na swoim koncie trzy cenne punkty. Kolejnym rywalem dla zespołu naszych rodaków będzie Saint-Brieuc, do którego tracą obecnie tylko 2 punkty.

Spotkania w ramach 7. kolejki zostaną rozegrane w dniach 27-29 listopada.

Wyniki 6. kolejki Ligue B

Lyon - Saint-Brieuc 3:2
Martigues - Asnieres 3:0
Brive - Saint-Nazaire 0:3
Chaumont - Dunkerque 3:0
Harnes - ALCM 0:3
Nantes Reze - Nancy 3:1
Cambrai - Orange 0:3

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/lnv.fr

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×