Niepotrzebna strata seta, ale trzy punkty zdobyte - relacja z meczu AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - SMS PZPS I Sosnowiec

Podopieczne trenera Romana Murdzy dopisały kolejne trzy punkty do swojego ligowego konta. Tym razem we własnej hali pokonały ekipę z Sosnowca w czterech setach, choć powinny mecz rozstrzygnąć w trzech, gdyż ich przewaga w całym meczu była bardzo widoczna.

Anna Soboń
Anna Soboń

Dla siatkarek AZS KSZO pierwsza odsłona meczu nie rozpoczęła się dobrze, gdyż gospodynie przegrywały już 0:4, jednak po błędach przeciwniczek zdołały doprowadzić do remisu. W kolejnych akcjach skuteczne w ataku były między innymi Aleksandra Król, Anna Związek, czy Katarzyna Brojek i dzięki ich punktom ostrowczanki prowadziły 21:14. Ekipa przyjezdnych rzuciła się jeszcze do odrabiania strat, jednak przewaga była już zbyt duża, aby wyrównać i powalczyć w tym secie o zwycięstwo. Wiele zepsutych zagrywek dało punkty obu zespołom, co można było zaobserwować także w ostatniej akcji, gdy w siatkę trafiła Dominika Nowakowaka, kończąc partię na korzyść AZS KSZO 25:19.

W drugim secie od początku rozgrywki prowadzenie objęły podopieczne trenera Romana Murdzy, które nie oddały go do końca partii. Punkty zdobywane były głównie po błędach rywalek, choć i swoje oczka dołożyły Związek, Brojek i Król, przy wsparciu w bloku Iwony Kosiorowskiej i Justyny Łunkiewicz. Także i w tym secie ostatnia akcja należała do Nowakowskiej, która po aucie z zagrywki zakończyła seta 25:20.

Wydawało się, że ostrowczanki w pełni kontrolują przebieg spotkania i potyczka zakończy się w trzech setach. Gospodynie chyba jednak za szybko uwierzyły, że jest już po meczu i w trzeciej partii oddały inicjatywę przyjezdnym, popełniając przy tym zdecydowanie więcej błędów niż w poprzednich odsłonach. Ekipa z Ostrowca przegrywała z drużyną sosnowiecką już 5:13 i nie zapowiadało się, żeby obraz gry miał się zmienić. Wprawdzie ostrowczanki po dobrych serwisach Kseni Mazur i Iwony Kosiorowskiej zbliżyły się do rywalek, ale osiągnięta przewaga była zbyt znaczna i goście rozstrzygnęli trzeciego seta na swoją korzyść, wygrywając 25:19.

Czwarta część meczu to od początku przewaga siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego, które zdeklasowały rywalki prowadząc z nimi aż 10:5 i 18:13, by w końcówce stracić jeszcze kilka oczek, jednak nie wystarczyło to nawet na wyrównanie i ekipa AZS KSZO spokojnie pokonała rywalki w czwartym secie i w całym meczu. W ostatniej akcji meczu punkt dla gospodyń zdobył najlepsza zawodniczka na parkiecie - Aleksandra Król, dając pomarańczowo-czarnym zwycięstwo 25:21.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - SMS PZPS I Sosnowiec 3:1 (25:19, 25:20, 19:25, 25:21)

AZS KSZO: Brojek, Łunkiewicz, Seta, Związek, Kosiorowska, Król, Soja (libero) oraz Wardzińska, Mazur, Świerszcz.

SMS PZPS I Sosnowiec: Motyk, Nowakowska, Łyszkiewicz, Tomsia, Mikołajewska, Jasińska, Medyńska (libero) oraz Grejman, Czyżnielewska, Krajzer, Bulbak, Pankiewicz.

MVP: Aleksandra Król.