Bez nich nie byłoby niespodzianek. Punkty, bloki, asy 23. kolejki PlusLigi

W 23. kolejce PlusLigi Nikola Meljanac z Enea Czarnych Radom zdobył najwięcej punktów, a jego zespół ograł PSG Stal Nysę. Również Jakub Jarosz i Dawid Dulski przyczynili się do tego, że ich drużyny sprawiły niespodzianki.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
 Nikola Meljanac WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Nikola Meljanac
Nie brakowało niespodzianek w 23. kolejce PlusLigi, która zakończy się 19 marca z uwagi na przełożony mecz Projekt Warszawa - PGE GiEK Skra Bełchatów. Wyżej notowanych rywali zaskoczyli Enea Czarni Radom, GKS Katowice oraz Exact Systems Hemarpol Częstochowa.

Duży wpływ na takie wyniki mieli atakujący. Radomian do triumfu nad PSG Stalą Nysa (3:1) poprowadził Nikola Meljanac, zdobywca 28 punktów, dzięki którym był najskuteczniejszym zawodnikiem kolejki. Otrzymał łącznie 42 piłki, co przełożyło się na 25 udanych ataków, czyli 60 procentową skuteczność. Do tego w jego dorobku znalazły się dwa bloki i as serwisowy. Za jego plecami znaleźli się Jakub Jarosz (GKS) oraz Dawid Dulski (Hemarpol), czyli kolejni bohaterzy swoich ekip.

W zestawieniu najlepiej blokujących nie miał sobie równych Mousse Gueye (Barkom), którzy zatrzymał rywali sześciokrotnie. Mimo to jego zespół nie zdołał znaleźć sposobu na wicemistrza Polski Grupa Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Z kolei pięć bloków Wiktora Rajsnera miało wpływ na to, że Czarni ograli Stal, a sam środkowy został wybrany MVP meczu.

Wspomniany wcześniej Jarosz, jeden z najlepszych atakujących kolejki, popisał się również w polu serwisowym. Posłał pięć asów, dzięki czemu znalazł się na czele zestawienia. Nie był jednak osamotniony, bo razem z nim sklasyfikowano Tomasza Fornala, który pomógł Jastrzębskiemu Węglowi w ograniu KGHM Cuprum Lubin (3:1). Co ciekawe, trzema punktowymi zagrywkami wyróżnił się również Gueye, który mimo porażki Barkomu błysnął aż miło.

Najlepiej punktujący:

1. Nikola Meljanac (Enea Czarni Radom) - 28 punktów
2. Jakub Jarosz (GKS Katowice), Dawid Dulski (Exact Systems Hemarpol Częstochowa) - 25 punktów
3. Alan Souza (Indykpol AZS Olsztyn) - 24 punkty

Najlepiej blokujący:

1. Mousse Gueye (Barkom Każany Lwów) - 6 bloków
2. Wiktor Rajsner (Enea Czarni Radom), Karol Kłos (Asseco Resovia Rzeszów) - 5 bloków
3. Karol Urbanowicz (Trefl Gdańsk), Paweł Pietraszko (KGHM Cuprum Lubin), Moustapha M’Baye (Jastrzębski Węgiel), Illia Kowalow (Barkom Każany Lwów), Szymon Jakubiszak (Indykpol AZS Olsztyn) - 4 bloki

Najlepiej serwujący:

1. Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel), Jakub Jarosz (GKS Katowice) - 5 asów
2. Bartosz Kwolek (Aluron CMC Warta Zawiercie) - 4 asy
3. Mikołaj Sawicki (Trefl Gdańsk), Karol Butryn (Aluron CMC Warta Zawiercie), Mousse Gueye (Barkom Każany Lwów), Michał Ostrowski (Enea Czarni Radom) - 3 asy

Przeczytaj także:
Niespodziewana porażka olsztynian, show weterana PlusLigi
Nie będzie hitowego transferu Trefla. Kłopoty na ostatniej prostej

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×