Czyste szaleństwo! Zobacz radość siatkarzy Projektu Warszawa (wideo)

Siatkarze Projektu Warszawa pokonali Vero Volley Monza 3:1 w meczu rewanżowym finału Pucharu Challenge. Podopieczni Piotra Grabana już po dwóch setach mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Zobacz ich szaloną radość po odebraniu trofeum.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Radość siatkarzy Projektu Warszawa po zdobyciu Pucharu Challenge Twitter / Polsat Sport / Radość siatkarzy Projektu Warszawa po zdobyciu Pucharu Challenge
Puchar Challenge to trzecie w hierarchii rozgrywki, jeśli chodzi o europejskie puchary. Dla siatkarzy Projektu Warszawa był to jeden z celów obecnego sezonu. We wtorkowy wieczór podopieczni Piotra Grabana mogli zameldować wykonanie zadania.

Po dwóch setach meczu rewanżowego z Vero Volley Monza polska ekipa mogła cieszyć się ze zdobycia trofeum. Mimo to Inżynierowie dokończyli dzieła i po raz drugi pokonali rywali 3:1.

Bohaterem stołecznej ekipy był Bartłomiej Bołądź, który przed tygodniem nie mógł wspomóc kolegów z powodu gorączki. Tym razem reprezentant Polski w dwóch pierwszych setach zaprezentował się znakomicie, zdobywając 13 punktów.

To wystarczyło do przypieczętowania losów trofeum i w kolejne odsłony 29-latek mógł obejrzeć z kwadratu dla rezerwowych. Z dobrej strony pokazał się także jego zmiennik, Linus Weber, który zapisał na swoim koncie 10 punktów.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

MVP meczu finałowego został wybrany reprezentant Ukrainy Jurij Semeniuk. Środkowy warszawskiego zespołu w obu meczach prezentował się znakomicie zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. We wtorkowy wieczór rozegrał całe spotkanie, inkasując 10 punktów. Na podium 29-latek pojawił się z flagą Ukrainy.

Dla Projektu Warszawa to pierwsze w historii klubu trofeum międzynarodowe. Stołeczna ekipa jest także czwartym polskim klubem w historii, który może poszczycić się takim osiągnięciem. Nic dziwnego, że po odebraniu i wzniesieniu trofeum na podium zapanowała iście szalona radość.

Czytaj także:
Włosi nie dali rady. Polacy z pucharem!
Niepoważna suma. Wiemy, ile Projekt Warszawa zarobi w Pucharze Challenge

Czy Projekt Warszawa wywalczy Puchar Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×