O krok od sensacji w Turcji. Znamy rywala Jastrzębskiego Węgla

Ziraat Bankasi Ankara zameldował się w półfinale Ligi Mistrzów i został rywalem Jastrzębskiego Węgla. Turcy sensacyjnie zostali ograni u siebie przez Guaguas Las Palmas 0:3, ale awans wywalczyli w złotym secie.

Jakub Fordon
siatkarze Ziraatu Bankasi Ankara Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Ziraatu Bankasi Ankara

W poprzednim tygodniu odbyły się pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. Na zdecydowanie najłatwiejszego rywala trafił Ziraat Bankasi Ankara, który zajął 1. miejsce w grupie, gdzie rywalizował z obrońcą tytułu Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Turecki zespół trafił na hiszpańskie Guaguas Las Palmas, który musiało przejść dodatkową rundę, by zagrać w 1/4 finału. W niej rewelacja tegorocznej edycji elitarnych rozgrywek ograła czeską Lvi Pragę. Ziraat na wyjeździe zwyciężył 3:1.

Tym samym w rewanżu zespół z Ankary musiał wygrać dwa sety, by zameldować się w półfinale. Tymczasem już w premierowej odsłonie Ziraat niespodziewanie został rozbity, ponieważ przegrał aż 17:25.

A to nie był koniec znakomitej gry gości. Bo ci poszli za ciosem nawet w drugiej partii mimo że wydawało się, iż Ziraat opanuje sytuację. Tymczasem to Guaguas zwyciężyło 25:21 i było o krok od doprowadzenia do złotego seta.

Po kolejnej partii stało się jasne, że właśnie złoty set zadecyduje o tym, kto może zostać potencjalnym rywalem Jastrzębskiego Węgla w półfinale. Guaguas zwyciężyło 25:18 i tym samym spotkanie zakończyło wynikiem 3:0.

Tym samym hiszpański zespół sprawił sensację, a ta mogła stać się jeszcze większa. Ostatecznie jednak w najważniejszym momencie Ziraat wzniósł się na wyżyny i zakończył dodatkową partię triumfem 15:7, dzięki czemu ostatecznie zameldował się w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów.

Wiemy już, że rywalem tureckiej drużyny będzie właśnie mistrz Polski. Ten przegrał z Gas Sales Bluenergy Piacenzą we Włoszech po tie-breaku, ale na własnym parkiecie rozbił napakowanego gwiazdami rywala 3:0.