Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PWM: Zagrywka Shimizu była największym problemem Polaków - komentarze po spotkaniu Japonia - Polska

Trener reprezentacji Japonii przyznał, że gdy tylko wiadomo było, iż to Polacy będą pierwszymi rywalami jego podopiecznych, od razu zaczął pracować nad skuteczną zagrywką, co zaowocowało wygraną w tym spotkaniu.
Kinga Popiołek
Kinga Popiołek

Daniel Castellani, trener reprezentacji Polski: - Japonia zagrała bardzo, bardzo dobrze. Zagrali na wysokim poziomie we wszystkich elementach gry, a w szczególności w zagrywce i obronie. Wyprowadzali bardzo szybkie ataki. A my dzisiaj nie rozegraliśmy dobrych zawodów.

Michał Bąkiewicz, kapitan reprezentacji Polski: - Wszystko potoczyło się tak, jak tego oczekiwaliśmy. Japonia zagrała bardzo dobrze, w szczególności w obronie. W dwóch momentach podczas tego spotkania dysponowali naprawdę silną zagrywką w wykonaniu Shimizu, która była bardzo trudna w odbiorze.

Tatsuya Ueta, trener reprezentacji Japonii: - W tym turnieju nie ma z nami Yamamury oraz Koshikawy - podstawowych zawodników w ostatnich latach, ale za to mamy nowych, młodych siatkarzy, co jest dla nas wyzwaniem. Jako, że dzisiejsze spotkanie było dla nas bardzo istotne, od początku do końca wszyscy zawodnicy odpowiedzialnie podeszli do niego i dlatego byliśmy w stanie je wygrać. Przed rozpoczęciem turnieju, kiedy dowiedzieliśmy się, że naszym pierwszym rywalem będzie Polska, zaczęliśmy przygotowywać się do dobrego odbioru zagrywki oraz skutecznej zagrywki. Pomyśleliśmy, że zagrywka będzie najważniejszym czynnikiem do wygranej w grze, dlatego też dużo trenowaliśmy, aby była ona lepsza i stabilniejsza.

Kunihiro Shimizu, kapitan reprezentacji Japonii: - Początek spotkania był w naszym wykonaniu nieco nerwowy i niezbyt dobry, ale w czwartym i piątym secie w końcu zrelaksowaliśmy się i wykorzystaliśmy w grze nasz pełny potencjał. Jutro zagramy z Egiptem. Ta drużyna ma bardzo dobry blok i zagrywkę, dlatego będziemy musieli zrobić co w naszej mocy w obronie. Kiedy ćwiczę zagrywkę i popełniam błędy wiem, że wszystko wiąże się z dokładnością wyrzucenia piłki. Dlatego dzisiaj naprawdę skoncentrowałem się na tym elemencie, co pozwoliło mi na stabilne serwisy.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/FIVB

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×