Zapytali reprezentanta Polski o idealnego siatkarza. Wymienił cztery nazwiska

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Przyjmujący reprezentacji Polski, Aleksander Śliwka, został zapytany przez dziennikarzy stacji Polsat Sport o cechy, jakie powinien posiadać idealny siatkarz. Kapitan ZAKSY wymienił nazwiska czterech graczy, którzy mogą służyć za wzór.

Dyskusja na temat tego, który z zawodników zasługuje na miano najlepszego siatkarza świata, toczy się co rusz przy okazji największych światowych imprez. Na zakończenie 2023 roku serwis volleybox.net stworzył ranking na podstawie osiągnięć z ostatnich 12 miesięcy. Zwycięzcą został Łukasz Kaczmarek, za którego plecami uplasowali się Miguel Angel, Nimir Abdel-Aziz, David Smith i Wilfredo Leon.

Przy okazji meczu Projekt Warszawa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dziennikarze stacji Polsat Sport zainicjowali dyskusję na temat cech, jakie powinien posiadać idealny siatkarz. Dla powracającego do gry po 103 dniach kapitana ekipy wicemistrza Polski okazało się to niełatwe zadanie. Ostatecznie wskazał czterech  zawodników, z którymi w przeszłości sięgał po największe sukcesy w sportowej karierze.

Najbliższy ideału, zdaniem Aleksandra Śliwki, jest Wilfredo Leon. Jeden z najlepszych graczy na świecie góruje nad rywalami pod względem ataku, fizyczności i zagrywki. Przyjmujący reprezentacji Polski jest autorem rekordu świata, jeśli chodzi serwis. Piłka po jego zagraniu dwukrotnie szybowała z prędkością 138 km/h. 30-latek ustanowił go w meczu ligowym Sir Safety Perugia z Itasem Trentino, a wyrównał trzy lata później podczas grupowego meczu Polaków z Duńczykami.

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Co ciekawe, idealnym blokiem, zdaniem przyjmującego polskiej kadry, nie dysponuje Norbert Huber. Środkowy Jastrzębskiego Węgla niedawno jako pierwszy zawodnik w historii przekroczył granicę 100 punktowych bloków w jednym sezonie. Uznanie wychowanka Spartakusa Jawor zyskał jednak Jakub Kochanowski.

Najlepszym przyjmującym Śliwka uznał Pawła Zatorskiego. Obaj zawodnicy przez trzy lata występowali wspólnie w barwach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W tym czasie sięgnęli po triumf w Lidze Mistrzów, mistrzostwo Polski, dwa Puchary i Superpuchary Polski. Z drużyną narodową trzykrotnie stawali na podium mistrzostw Europy i Ligi Narodów, wywalczyli również srebro Pucharu Świata.

28-latek nie zapomniał również o Michale Kubiaku. Były kapitan reprezentacji Polski został wyróżniony za umiejętność radzenia sobie z presją. W barwach drużyny narodowej w ciągu 11 lat rozegrał 172 mecze, dwukrotnie sięgając m.in. po mistrzostwo świata, trzy medale Pucharu Świata, brązowe medale mistrzostw Europy, dwa medale Ligi Światowej i jeden Ligi Narodów.

Idealny siatkarz według Aleksandra Śliwki: Atak - Wilfredo Leon Fizyczność - Wilfredo Leon Blok - Jakub Kochanowski Zagrywka - Wilfredo Leon Przyjęcie - Paweł Zatorski Odporność - Michał Kubiak

Czytaj także: Zapytali Alekno o igrzyska olimpijskie. Szkoleniowiec nie gryzł się w język Aleksander Śliwka powrócił do gry. Opowiedział o swoim stanie zdrowia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy zgadzasz się z wyborami Aleksandra Śliwki?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)