Media: kontrakt podpisany. Transferowa bomba w Polsce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Wilfredo Leon
Materiały prasowe / FIVB / Wilfredo Leon
zdjęcie autora artykułu

Na tę informację kibice siatkówki w Polsce czekali od kilku miesięcy. Jak podaje TVP Sport, Wilfredo Leon przechodzi z Sir Susa Vim Perugia do Bogdanki LUK Lublin.

Jeszcze kilka dni temu działacze Bogdanki LUK Lublin informowali, że są bliscy sfinalizowania kontraktu z jednym z najlepszych siatkarzy świata. Wiceprezes klubu Maciej Krzaczek zapewniał jednak, że na przyjmowanie gratulacji jest zdecydowanie za wcześnie. W czwartkowe popołudnie serwis internetowy TVP Sport poinformował, że umowa została podpisana.

Formalnie współpraca ma zostać ogłoszona po świętach wielkanocnych. Według informacji serwisu kontrakt zawodnika jest roczny z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Informacje na temat wysokości umowy pozostają tajemnicą, jednak już wcześniej media informowały nieoficjalnie, że kwota ma oscylować w granicach 700-800 tys. euro. Wilfredo Leon stałby się tym samym najlepiej zarabiającym siatkarzem PlusLigi.

Obecnie Bogdanka LUK Lublin zajmuje piąte miejsce w tabeli rozgrywek. Zespół prowadzony przez Massimo Bottiego ma na koncie 49 punktów i 17 zwycięstw odniesionych w 27 meczach. Drużyna wciąż walczy o czwarte miejsce, które zajmuje Asseco Resovia Rzeszów, mająca 52 punkty na koncie.

Podpisanie kontraktu przez Wilfredo Leona z rewelacją trwającego sezonu to spora sensacja. Przez długi czas w kontekście ewentualnego transferu jednego z najlepszych siatkarzy świata do Polski wymieniano ekipy Jastrzębskiego Węgla, Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aluronu CMC Warty Zawiercie i Asseco Resovia Rzeszów.

Bogdanka LUK Lublin będzie dopiero szóstym klubem w karierze seniorskiej Leona. Wcześniej pochodzący z Kuby siatkarz reprezentował barwy Capitalinos, Orientales De Santiago, Zenita Kazań i Ar-Rajjan SC . Obecnie występuje w ekipie Sir Susa Vim Perugia.

W kolekcji trofeów Wilfredo Leona widnieją m.in. trzy tytuły mistrza Kuby, cztery mistrzostwa i Puchary Rosji, cztery złote medale Ligi Mistrzów, trzy złote krążki Klubowych Mistrzostw Świata, trzy Superpuchary Rosji, trzy Puchary Włoch, Puchar Kataru, cztery Superpuchary Włoch i trzy tytuły wicemistrza Włoch.

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Czytaj także: Włoch wskazał faworytów do medali igrzysk olimpijskich. Wspomniał o Rosjanach Zapytali reprezentanta Polski o idealnego siatkarza. Wymienił cztery nazwiska

Źródło artykułu: WP SportoweFakty